Rolleri, arvele võtmisest natukene\registreerimine.

Discussion in 'Soovitused' started by GM6969, Apr 16, 2010.

  1. FFB

    FFB New Member

    1,392
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Alates esimesest juulist 2011 ilma kindlustuse ja numbrita sõita ei tohi!
     
  2. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Inimesed ei oska või ei soovi lugeda....teen siis copy paste:

    Juhiluba ei nõuta:
    AM-kategooria mootorsõiduki (mopeed) juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari.

    AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta kuni 2013. aasta 1. jaanuarini ka isikutelt, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17-aastased. Mopeedi juhtimisõiguse saamiseks peavad isikud, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17–aastased, sooritama üksnes teooriaeksami.

    Mopeedi ja mopeediga võrdsustatud sõiduki juhtimiseks ei nõuta juhiluba ka isikult, kelle alaline elukoht ei ole Eestis. Mopeed ja mopeediga võrdsustatud sõiduk ei pea olema registreeritud, kui mopeedijuhi alaline elukoht ei ole Eestis (eeltoodud regulatsioon tuleneb Viini 1968.a. teeliikluse konventsioonist).

    Kindlustus

    Kuna uue liiklusseaduse kohaselt on mopeed mootorsõiduk, siis alates 01.07.2011 laieneb mopeedidele ka kohustuslik liikluskindlustus.
    Liiklus

    • Sõiduteega lõikumise kohale mööda jalgrattateed lähenev mopeedijuht peab vähendama kiirust ja ületama sõidutee jalakäija tavakiirusega.

    • Mopeedijuht peab jalgrattateel sõites andma teed trammi- või bussipeatuses seisvale ühissõidukile minevale või sellelt tulevale jalakäijale.

    • Mopeedijuht võib mööduda seisvast või aeglaselt liikuvast sõidukist paremalt, kui selleks on piisavalt ruumi ja selle sõiduki juht ei ole andnud märku parempöördeks.

    Lubatud kiirus

    Mopeedijuht ei tohi sõita kiiremini kui 45 kilomeetrit tunnis, pisimopeedijuht kiiremini kui 25 kilomeetrit tunnis (§32lg3).

    Registreerimine

    • Enne käesoleva seaduse jõustumist kasutusel olnud mopeedid, välja arvatud pisimopeedid, peavad olema registreeritud ühe aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest arvates, st hiljemalt 01.07.2012 (§ 264 lg6).

    • Kasutusel olnud mopeedid, millel puuduvad sõiduki maaletoomise ja tollivormistuse lõpetamist tõendavad dokumendid ja/või sõiduki seaduslikku omandamist ja valdamist tõendav dokument, registreeritakse omaniku kirjaliku kinnituse alusel sõiduki seadusliku omandamise kohta, kui nimetatud dokumentide taastamine ei ole võimalik (§264 lg 5).

    Mopeedi registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot. Mopeedi registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot.

    Tehnonõuded
    • Kuigi uue liiklusseaduse kohaselt on mopeedid mootorsõidukid, vabastatakse mopeedid perioodilistest tehnonõuetele vastavuse kontrollist (ülevaatusest). Mopeedi vastavuse kehtestatud tehnonõuetele peab tagama mopeedi omanik või vastutav kasutaja (§ 72 lg 1 ja § 73 lg 1).
    • Tehnonõuded mopeedile ning nõuded nende varustusele kehtestatakse majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega (§ 73 lg 11). Ülemineku perioodi jooksul, st ühe aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest arvates (hiljemalt 01.07.2012) registreeritud mopeedidele kehtivad määruses leebemad nõuded, mis arvestavad ka vanemate mopeedide tootjapoolsete tehniliste tingimustega.
    • Alates 01.07.2012.a registreeritavad mopeedid peavad omama Euroopa Liidu ühtsed kogusõiduki tüübikinnitust (olema sertifitseeritud) nagu on kehtestatud majandus- ja kommunikatsiooniministri tüübikinnituse määrusega (§ 78 lg 5). Ühtlasi peavad alates 01.07.2012.a registreeritavate mopeedide tehnonõuded vastama (nt tuled, müra, heitmed) Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele (olema sertifitseeritud).

    Mopeedijuht ja mopeedil sõitja peavad kasutama (E-reeglile nr 22 vastavat) motokiivrit

    Ise lähen nädala jooksul registreerima.

    Edu kõigile!
     
  3. Martinkuke

    Martinkuke New Member

    1,335
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    aga et see kiiver peab vastama e22 nõuetele vms mul on silt e3 küljes kiiver maksis 204 euri nüüd perses ei võigi kanda :D kuigi tegelikult hui hakkab keegi seda vaatma ja ütlema midagi.
     
  4. FFB

    FFB New Member

    1,392
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    mul on e silt vabsee lendas minema kiivrilt :lol: :lol: sõitu nad kuradile
    teine kiiver on mingi eluvana , seal silt alles 8)
     
  5. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Mind teeb natukene murelikuks nende rollerite omanike olukord, kellel on 2taktilised...kui võtta arvesse, et heitgaasid ja müra...siis äkki nagu Trabanti saatus... või mis ?
     
  6. tennu

    tennu Active Member

    1,561
    0
    36
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Mul on homme minna plaanis arvele võtta. Eks siis muljetan siia.
     
  7. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    neid heitgaase ei mõõda keegi seal jolleritel ja orgiginaalis on nad ka vaiksed. lihtsalt igal teisel on aftermarket sumps ja "koonukas", sellepärast nad lärmavad. Tuleks seadus et sumpa ja õhufiltri valjemaks tegemine on trahvitav, oleks tänavad vabsee kuss.

    saastenormide jaoks on uutel originaalsumpsidel ikka igasugused katalüsaator-huijorkad sees juba ammu.
     
  8. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Tere kaasvõitlejad.

    Jagasin matsu ära...rollerit ei pea registreerima, ehk on seedimise aega, kuni 01.07.2012, aga ilma kindlustuseta alates tänasest sõita ei tohi, nii et registreerimata sa kindlustust ei saa... Järeldus, kui ei ole registreeritud, ei saa kindlustust ja ei saa sõita, ei tohi!

    Nii kogemus registreerimise, arvele võtmisega ja kindlustusega.
    Käisin Tallinnas.
    Mida oskan soovitada, kohale peaks minema väga vara, et olla esimeste seas, mina olin 12s. kaasa võtta sularaha ~100euri ( nii palju ei lähe, kuid kindlustuse summa on erinev ).
    Kõigepalt tehno ülevaatus:
    kaasas peavad olema rolleri tehnilised andmed, ostu müügi leping ( eelmise omanikuga ) kui on ja ostu müügi kviitung kui on:
    Need otsige ülesse netist ja printige välja, muidu ei saa registreerida, ei saa ju kirjutada: roller, kaks ratast, punane :D

    Midagi sellist:
    Kymco People S
    Kategooria parameetrid: Mootor
    Mootori tootja
    Kymco
    Mootori mudel/mark
    139QMB
    Karburaatori tootja
    -
    Karburaatori mõõt (mm)
    -
    Kiirenduspumbaga
    Ei
    Töömaht
    49,5cm3
    Jahutus
    Õhk
    Silindri läbimõõt
    40mm
    Kolvi käik
    41,4mm
    Võimsus (Kw/Rpm)
    2,7kw/7500rpm
    Maksimaalne kiirus
    45km/h
    Süüde
    CDI
    Käivitus
    El. starter, kickstarter
    Käigukast
    CVT
    Ülekanne
    Variaator
    Hammasratas ees
    -
    Hammasratas taga
    -
    Kütus
    Bensiin
    Kategooria parameetrid: Mõõtmed ja kaal
    Raam
    Teras
    Pikkus/Laius/Kõrgus
    2010/720/1300mm
    Teljevahe
    1360mm
    Istmekõrgus
    800mm
    Kõrgus maast
    -
    Bensiini paak
    6,8l
    Kaal
    102kg
    Kandevõime
    150kg
    Kategooria parameetrid: Rattad, vedrustus ja pidurid
    Esimene amort/kahvel
    Upside down fork
    Tagumine amort
    Tavaline
    Esimene velg
    16"
    Tagumine velg
    16"
    Esimene rehv
    100/80-16 M/C 50P
    Tagumine rehv
    120/80-16 M/C 60P
    Pidurid ees
    Ketas 260mm
    Pidurid taga
    Trummel 130mm

    Nende alusel saab arvele võtta, muidu saadetakse...
    Vaadati VIN koodi raamil ja mul sumpa juures veel eraldi number ( hõbedane ) see pidi nende sõnul kõige tähtsam olema.

    Peale seda läksin järjekorda seisma, et registrisse kanda, see läheb kiirelt kui olete varakult kohal, peale seda kindlustus ja ongi roller seaduse kuulekas sõiduk.
    Minul läks kogu see jamps üks tund, Tallinnas lahtioleku ajad 8.45-17.00 kui ma sealt ära sõitsin siis olid juba vääääga korralikud järjekorrad, ja tehnoülevaatus on elav järjekord, registreermisele lähed aga numbri alusel mille vastuvõtulauast saad.
    Üks asi tuli veel meelde, numbri aluse sain mina kindlustusest osta.

    Ei tea miks aga rollerite/mopeedide numbrid on rohelisel taustal :D

    Nii et siis kaasa id kaart/pass, kõikvõimalikud rolleri dokumendid ja tehniline paber andmetega.

    ET kui Tallinnas näete numbrit 566B, võite käppa visata :D

    Edu!
     
  9. sillu14

    sillu14 New Member

    23
    0
    0
    wtf? 100 € ? :) suht palju ikka
    siin räägiti väiksematest summadest.
     
  10. Reiks-

    Reiks- New Member

    605
    0
    0
    pisut imelik jah, kuna arvelevõtt ise on ju migni 17€ :roll:
     
  11. Heelium

    Heelium Member

    551
    0
    16
    GM6969 ütles seda ka, et kindlustuse summa erinev :) ja et 100eurot tegelt ära ei lähe, lihtsalt, et natuke varu oleks.
     
  12. sillu14

    sillu14 New Member

    23
    0
    0
    noojh, suht kallis lõbu :)

    aga kirjutage siia siis keegi palju teil maksma läks kokku?
     
  13. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    minul läks kindlustus 32euri +reg ja arvele...

    Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis rolleri uue nimega: Mopeedi kindlustus oli 7-50euri, olenevalt riskiastmest, ehk kui kogenud sa oled ja kui vana sa oled.
    Kuid jah 100 kaasa, igaks juhuks, see selline mängimise ruumiga raha, et uuesti jooksma ei peaks :D
     
  14. sillu14

    sillu14 New Member

    23
    0
    0
    et mida noorem ma olen ja mida vähem kogenum ma olen seda kallim?:D
     
  15. RUNNER

    RUNNER Member

    133
    0
    16
    GM6969, väga asjalik postitus!!
    Aga tunnen huvi mida veel uuriti ülevaatusel? Kas ainult VIN koodi või kontrolliti tehno seisundit ja kiirust ka?
    -

    On kellegil kogemust nt sportsumpaga rolleri või piirajateta Sr'i või mõne muu 2 taktise registreerimisega mis üle 45 läheb?
    Teadupärast antakse ju osadele sportsummutitele kaasa EU certifikaat, kus tõendatakse et asi on piiratud ja kõlbab linnas sõitmiseks.
     
  16. fertiger

    fertiger New Member

    2
    0
    0
    Tere, soovin rollerit arvele võtta.
    Mis mudel ja mark?
    Ei tea, miski hiinakas
    Ok, lähme siis vaatame
    Vaatas eest raamipealt vin koodi ja siis sumpa juures oli kah miski plaadike mingisuguste andmetega.
    Siis läks ja klõpsis oma arvutis, kuni leidiski vastava masina parameetrid ülesse. Mingeid dokumente mul rolleri kohta ei olnud. Kirjutasin avalduse, et roller on seaduslikul teel omandatud sel aastal ja sel kohas ja oligi kõik. Sinine vorm tuli ka täita veel.
    Masina tehnilist poolt küll keegi ei vaadanud. Isegi tulesid ja pidureid mitte.
    Ja poole aasta kindlustus oli mul 12 euri :lol:
     
  17. sillu14

    sillu14 New Member

    23
    0
    0
    normaalne:D ühel oli siin üle 30 €
     
  18. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Ära solvu, aga kus kandis sa elad ?
    Minul läks tänu Tallinna liiklusele kirves selga :D
     
  19. Possible

    Possible Active Member

    1,411
    0
    36
    kui mul on eelmisel aastal ostetud roller ja sertifikaat on alles, siis nad tahavad ka rollerit üle vaadata?
     
  20. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Arvan küll, kuidas muidu ARK teab, et sul see roller on :)
     

Jaga seda lehte