Rolleri, arvele võtmisest natukene\registreerimine.

Discussion in 'Soovitused' started by GM6969, Apr 16, 2010.

  1. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Otsisin netis ja sain päris palju infot.

    Ehk:
    Majanduskomisjoni istungi protokoll nr 195

    Neljapäev, 11.märts 2010

    Seadus/Link:

    http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_f ... 15.03.2010

    Paragrahv:
    § 255

    Lõik: 127.

    Punktid: 5-7.

    (5) Kuni 1. novembrini 2010. a ei nõuta mopeedi ja mopeediga võrdsustatud sõiduki juhtimiseks juhiluba isikult, kes on enne käesoleva seaduse jõustumist saanud vähemalt 16-aastaseks ning kellelt ei ole ära võetud või peatatud mootorsõiduki juhtimisõigust.

    (6) Kuni käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud tähtpäevani kasutusel olnud mopeedid, millel puuduvad sõiduki maaletoomise ja tollivormistuse lõpetamist tõendavad dokumendid ja/või sõiduki seaduslikku omandamist ja valdamist tõendav dokument, registreeritakse omaniku kirjaliku kinnituse alusel sõiduki seadusliku omandamise kohta, kui nimetatud dokumentide taastamine ei ole võimalik.

    (7) Enne käesoleva seaduse jõustumist kasutusel olnud mopeedid, välja arvatud pisimopeedid, peavad olema registreeritud ühe aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest arvates.

    NB! Pisimopeed on vähemalt kaherattaline sõiduk, mille suurim kasulik võimsus sisepõlemismootori korral või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral ei ületa ühte kilovatti ja valmistajakiirus ei ületa 25 kilomeetrit tunnis;“; Ehk ei ole roller.

    See ei ole veel kinnitatud seadus!

    Omalt poolt soovitan soojalt rolleritele lukud ja signad peale panna, sest kui see jõustub on nagu asjadel ikka kaks poolt.

    1. Sa oled rolleri omanik ja sul ei ole dokumente selle rollu kohta, kuid on vaja registreerida/arvele võtta.

    2.Lihtne teenimise võimalus neile, kes näiteks varastavad rolleri ja registreerivad selle oma nime all, kuidas sa tõestad ilma dokumentideta, et see on sinu mini lennuk ?

    Kui aga peaksite ostma/müüma, vahetama, siis soovitan kasutada ARK-i. lepingut: http://www.ark.ee/atp/public/M_gileping2010.pdf

    Loodan, et sellest infost on natukene kasu ;)
     
  2. elu

    elu Member

    268
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    ARKi leping reaalselt ei aita, sest kui märget omanikust kuskil registris pole, võib müüaks ka Matis Millimallika panna või keda iganes - reaalset jõudu politseis või kohtus see paberitükk ei oma. Head süsteemi paraku polegi, seepärast seadus ka sellist trikki lubab, et vot see on minu pisilennuk taburett ja pange see mulle registrisse.
    Ps! U-lukk on hea soovitus :lol:
     
  3. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Vastus, mis tuli ARK-ist.

    Kui on tegemist mopeediga vastavalt kehtivale Liiklusseadusele Lisa 1 ( Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h),siis tulenevalt Liiklusseaduse § 12. Lõige 2 kohaselt ei kuulu mopeed registreerimisele.

    Riigikogus on menetluses uue Liiklusseaduse eelnõu: http://www.riigikogu.ee/?page=en_etapid ... 1110164744

    Selle eelnõu järgi loetakse mopeedid mootorsõidukiteks, millest tulenevalt peab neid ka registreerima hakkama. Lähtuvalt Liiklusseadusest peaks muutuma või tulema uued registreerimise ja muud eeskirjad ning korrad.

    Kahjuks ei oska ütelda, kaua uue seaduse menetlemisega Riigikogus aega läheb.

    Rain Raun

    Põhja RMA Liiklusregistri Tallinna büroo

    Juhataja asetäitja

    6201294
     
  4. elu

    elu Member

    268
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Nii tulebki teha - vabalt võtta ja taburetil kummid siledaks sõita, ära vahetada ja taas siledaks! Las nad menetlevad terviseks, mida kauem seda parem :)
     
  5. Mariokro

    Mariokro Member

    412
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Mõnes mõttes ootan seaduse jõustumist kahe käega. Vaadates, siin kasvõi RK's neid teemasi, kus keegi kellegi ära sõidab ja hiljem mõlemad "süütud" on. Kõik oleks okei, aga kõigil on küüned enda poole, keegi ei taha kunagi rikkuja olla. Sellep aitab seda KINDLASTI lahendada mopeedi / rolleri arvelevõtt.
     
  6. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Read & Cry.

    Seaduseelnõu kinnitatud: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcom ... akord=6774

    Alates 01.01.11 peavad rollerid olema arvel, ehk ei mingit tuuningut.

    Nii, et edu lammutamisel, maha parseldamisel jne...kellel tuuning peal.
     
  7. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
  8. Maix5

    Maix5 New Member

    128
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Ainult see aasta siis võib veel olla tuuning, ja järgmisest enam mitte ?
    Täiesti ****** :S
     
  9. StreetBuzz

    StreetBuzz New Member

    1,843
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    nagu mina olen aru saand siis tuuning võib siiski olla aga ei tohi minna üle 45 .
    lahti nad sul seda kiskuma ei hakka et vaadata mis sul seal tehtud . nii rääkis argist üks mees mulle .
     
  10. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    minge puttsi, tuuningut ei tohi olla ei siis ega praegu, see on koguaeg illegaalne olnud.
     
  11. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Tuuningut ei tohi olla!
    Kui sul just ei ole eriluba ja sa ei ole super leiutaja, et patendeerid selle kui uue super leiutise ja kõigele lisaks on See vastavuses EU nõuetega.

    EHK EI MINGIT TUUNINGUT!

    Asja iva, miks vastu võtta nii väikses riigis nagu Eesti, selline seadus ?

    Kuna 70% rollerisõitjatest on pohhuistid!

    Sõidavad nii kuidas tuul lükkab, savi seadustest jne.

    Müüvad ronte ( tean kuna hetkel juba 29. roller ) hinnaklassis 2500- kuni 40 000 välja.

    Kui seadus jõustub, on vaja mitte ainult osata sõita kruusateel...vaid ka liikluses, roller peab olema tehniliselt korras jne.

    Seadust on vaja!!!

    Kes hetkel vinguvad ja nina kortsutavad saavad hiljem aru, et see on suur pluss kui pead rollerit vahetama, esiteks ei saa ta olla varastatud ja teiseks roller peab olema töökorras, mitte ei ole õhufiltri asemel coca cola pudel ja variaatori rihma asemel on pesumasina rihm jne...

    Kui soovite võimsamat pilli kui 49.6-49.9 ja 50cc, siis palun tehke load. Selle asemel et osta Aprili, Yamaha...
    Tee ennem load ja siis osta roller, mitte vastupidi.
     
  12. Maix5

    Maix5 New Member

    128
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Kui olen 16, kas siis saan teha võimsama load ?

    Ja muidu , kas selline "tuuning" võib olla, et mingid kergemad rullid ja hea rihm , multivar ja muu selline pisem ?
     
  13. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Mingi v2rk oli, et ylevaatuse asja pole veel otsustatud. Seega mina olen aru saanud, et kindlustused ja arvelev6tmised tekivad, aga kedagi ei huvita kuidas see liigub. Näide: sõbral on jawa (ülemineku mudel, ei tea 2pselt) ja l2ks ylevaatusele, esimene kord vaadati kas tuled jms asjad toimivad. J2rgmine kord l2ks siis küsiti, kas sama masin? sõber vastas jah, maksis 300kr 2ra ja löödi tempel sisse.;)
     
  14. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    :D :D :D

    Minul isiklikult oleks väga väga hea meel kui kõik pommitaksid nende küsimustega ARK-i. Kuna nemad peavad nüüd vastama kõikvõimalikele debiilsetele ja asjalikele küsimustele.
    See on tõesti võimalik ainult eestis, müüakse roller, riik saab mingi kasumi ja siis tagantjärgi võetakse vastu seadus...vaikselt peaks mainima...kuna see ei puuduta 10-1000 sõitjat...peaks see olema ka suurelt ajalehes, et vot võeti vastu seadus see ja see... Mina ei ole näinud!

    Isiklikult kui mõtlen nüüd selle peale, et igaüks võib esitada oma rolleri ja maksta mingi summa...siis on see rollu registreeritud ja sa oled omanik...
    Kui minu roller pannakse pihta, mis ei ole registreeritud...ja see sama varas läheb lükkab ta registrisse oma nime alla...seaduslik omanik on ju tema :D

    Ehk rolleritele lukud peale ja ost müük teha endiselt mingi ARK-i ost/müük avaldusega , mitte tänan, jah palun siin on raha :) Siis vähemalt minginegi kindlus, et pole pihta pandud. Samas see ARK-i.paber on ka kehtetu. Kuid midagi ikka ;)

    Dokumente kui selliseid müüjad/poed ju ei väljastanud, nüüd on tekkinud EEC? Sertifikaadid ehk EU poolt heakskiidedetud jne.
    Foorumis soovitan osta Stock pille, kuna vähem probleeme.
     
  15. pettasaanu

    pettasaanu Bännitud Bännitud

    285
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Huvitav oleks teada milliste riigilõivudega mopeediomanikke selle arvelevõtmisega üllatatakse? Praegu on regamine üle 2000.- krooni.
     
  16. Maix5

    Maix5 New Member

    128
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Mina näiteks ei saanud dokumente kaasa eelmiselt omanikult , ja nüüd siis mina arvele seda võtta ei saa ?
     
  17. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Welcome to Estonia :D
    Tõesti naera ennast ribadeks... loodan, et siiski saab, ehk avalduse alusel, et sina oled selle rolleri omanik jne...ausõna peale võetakse arvele.
    Teistmoodi ei ole ju võimalik.
     
  18. pettasaanu

    pettasaanu Bännitud Bännitud

    285
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Aastast 2004 hakati tehase poolt mopeedidele-rolleritele kaasa panema ka vajalikke EU sertifikaate-tüübikinnitusi mille alusel saabki hetkel arvele uuemaid kui 2004 väljalase mopeede-rollereid. Usun, et ka uue seaduse jõustumisel jääb uuemate mopeedide-rolleritega asi samaks. Vanemate(enne 2004) puhul siis tõesti läheb vist asi seda teed, et omaniku ausõna-avalduse(tõotab pühalikult ja piiblil vandudes, et tema on seaduslik omanik) peale võetakse arvele. Ju näeb. Eks algul segadust kui palju, aga küll asi lõpuks paika loksub.
     
  19. Groovy

    Groovy New Member

    459
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Samas mina arvan, lüki endale mingi malossi sport vahele ja ülevaatuses nad kontrollivad ikkagist samu asju mis autol, ega me rolleripe*ed ainukesed pole, kes enda pe*se aluse kiirust ja muid asju kaasa aitavad, nagu näites autodki, chippitakse ära ja vsjotak, asi on illegaalne aga ega seda ülevaatuses üle eivaadata, kas ja mis ja millal. Isiklikult olen väga kindel ja positiivne selleseaduse jõustumise poolepealt. Isegi meenus veel see, et paljud 50cc endurokadki lähevad kohe poest ostes üle 45km/h, nii, et loll jutt, kui arvate, et tuuning peal ja pu*sis. Kui isegi väga kardate oma mhr silkude ja asjade pärast, siis on ka võimalus isa-venna, kelle iganes tuttava käest küsida, kas teab mõnd illegaalset ülevaatust ja olemas. See on vaid minu arvamus. :p
     
  20. pettasaanu

    pettasaanu Bännitud Bännitud

    285
    0
    0
    Re: Rolleri, arvele võtmisest natukene.

    Autosid chipitakse ka täiesti legaalselt, kusjuures ka nii, et uute autode puhul säilib garantii. Uus võimsus loomulikult registreeritakse ARK-is ja pannakse tehnilisse passi. Ja saaksid ka oma mopeedi legaalselt tuunitud. Aga sel juhul juba läheb asi ka vähemalt A1 kati alla. Poest ostes jahh lähevad üle 45km/h, kuid seda justnimelt spidomeetri järgi, mis reeglina ei näita teps mitte õigeid numbreid vaid valetavad laste rõõmuks rohkem. Ja see, et üle 45km/h läheb ei tähenda seda, et pead seda ületama või kuidas? Ise oled ju süüdi, kui kiiremini sõidad. Ja ise ka vastutad.
     

Jaga seda lehte