MMA Honda cbr600 f4 stuntbike

Discussion in 'Lugejate mootorrattad' started by MMA, Okt 21, 2014.

  1. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    Tere rolleristid,
    Kuna omalajal sai kõvasti rollereid pimbitud ja elatud lausa rolleritega ühes toas ja rolleriklubi oli default koduleht browseri avades siis mõtlesin, et külastan teid jälle ja anda tulevastele ja praegustele motohuligaanidele oma tegemistest. Kõik see lugu algas kui sai rollereid kõvasti tuunitud ja tehtud vaid kõike selleks, et saada tagarattal sõprade ees eputada ja näidata kui kunn olen mina ja kui badass oli mu võrr, tihti ei tulnud see hästi välja, kes teab see teab :lol: Aga biked olid hingelähedased alati ja polnud päeva kus ei oleks vahtinud välismaa foorumitest ja juutuubist badass stuntereid kes taltsutasid oma 300kiloseid raudhobusid tagarattal nagu mänguasju!'
    Seega lubasin endale juba siis, et ma tahan ja ma pean tegema sama!

    Ja kui tekkis võimalus soetada endale oma esimene kaherattaline millel oli rohkem kui 13hp siis seda ma tegin kõhklemata!

    selleks valikuks osutus suzuki gsx750f aastast 1994, mis sai vägakiirelt otsa kui avastasin, et minus on julgust see tagarattale ajada, mootor sellel natukene teistmoodi ehitatud ja polnud mõeldud tagarattal sõitmiseks!'


    Aga teemasse ka natukene, honda ostsin selliseis seisus, et mahtus ilma ühegi probleemita 5te kasti, kus oli hunnik valesid, katkiseid ja muid deformeerunud juppe seega kevad oli mul usin ja jäi isegi natukene lühikeseks, kui ilusaid sõiduilmad tulid siis polnud masin veel täitsa perfektses korras aga sõidusisu kaalus üle kaine mõistuse, seega sai siis sellise pooliku tehnikaga sõidetud, kõik lagunes kukkus küljest ja ei töötanud nii kuidas. Kuid sõiduisu pimestas ja nii ma temaga poolsuve ringi lasin:

    tehtud sai igast stunt modifikatsioone, suur hammakas, tagapidur lenksult, crash cage, igast pegid ja dh lenks .

    seis oli siis eelmine suvi selline:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ja siis sai lõpuks villand ja mõistus naasis koju:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    ja sai vaikselt alustatud see mida oleks pidanud tegema juba alguses:

    siduri hoob pikemaks, et lenksu maha nüsitud lingiga oleks kergem sidurit vajutada

    [​IMG]

    velg pritsi tagumine:

    [​IMG]

    supportid:

    [​IMG]

    sama sai ka raam ja muud metall osad, plus siis värv

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ja kuna eelmine tagapiduri vahejupp oli põlveotsas lõigatud ja tehtud, ei olnud ta kenasti tsentris ja muid muresid ka veel, aga seekord sai lastud autocadis valmis joonestada ja plasmas lõigata korralik vahejupp :

    [​IMG]

    gondlid said ka natukene facelifti:

    [​IMG]

    [​IMG]

    siis sai seda hullust hakata kokku laduma kuna suvi pressis meeletult peale ja talvel polnud vabsee asjaga tegelenud:

    [​IMG]

    kuna originaal karpasid mul polnud siis tuli kasutada olemasolevaid mis jäänud teistest projektidest üle, cbr900 rr fireblade omad siis:

    [​IMG]

    aga hakkas juba looma vaikselt:

    [​IMG]

    väike bar check:

    [​IMG]

    pidurisüsteem siis poolkõvalt, alguses otsustasin minna 3 supporti teed aga kuna sain uue lenksupealse tagapiduri pumba siis läksin kahe supporti teed:

    [​IMG]

    ja vahepeal:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ja suvi oli juba täiega käimas aga ma polnud veel pilli käimagi pannud: hunnik elektritöid ja mingi ajuvabasid probleeme hiljem :

    [​IMG]

    põhjagondliks sai pandud siis kuskil vanastajast ülejäänud peugot jetforce gondel mis istus alla nagu valatult

    [​IMG]

    seega sai üks nv jälle unetult veedetud ja :

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ja hopsti:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ja ka vahel üle tõmmatud ja kukutud ja:

    [​IMG]

    aga oli meeleolukas hooaeg, mis mu enda laiskusest kokkupanemise edasilükkamisel jäi lühikeseks ja loomulikult muid probleeme mida siinkohal kõvasti ei mainiks (seadusesilmad)

    see nv oli viimane väike offroad väike tagal möll ja see sõitmine pole nagu jalgrattaga, et kui korra selgeks saad siis ongi, poolteist kuud pausi ja tunne nagu alustaks otsast peale ..

    aga sellisena ta mul talveunne ronis, räsituna lühikesest, kuigi raskest ja kukkumisi täis hooajast!

    [​IMG]

    [​IMG]


    Alustan siis seeaasta projega natukene varem, lapsevead vaja kõrvaldada, palju asju uuendada ja palju raha veel kulutada selle mõttetu ennastsalgava ja mind täiesti õnnelikuks tegema paneva hobi peale! cheers!
     
  2. -vanaisa-

    -vanaisa- Active Member

    2,735
    0
    36
    Palju edu sulle :p
     
  3. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    ei mitte edu, vaid et ma lotoga võidaks sadamiljontonni ja uue ratta saaks osta, aga kunaks seda ei juhtu siis käib edu kah! tänud!
     
  4. kert

    kert Member

    772
    0
    16
    Heheee väga asjalik ettevõtmine.
    Vahel ka mõelnud, et mis sinust saanud on ning nüüd ka ammendava vastuse saanud :lol:

    Aga küsiks siis standard 2(?) kolvilise tagupiduri supporti kohta, et stuntimiseks sellest ei piisa?
     
  5. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    Tegelikult piisab ka ühest, oleneb mis support sul seal, ma ei tahtnud poolkōvalt asja teha, panin taha kohe selle originaal suuruse asemel 290mm esipiduriketta ja kuna pidur oli vaja nii ehknaa lenksule siis esialgselt oli mul käe alt kaks pidurisupporti, kuna ma ehitasin tagapiduri pumba lenksule, r1 esipiduripumbast, mis on disainitud töötama kōige efektiivsemalt kahe supportiga aga nüüd leidsin kuskilt staffi seest mingi pilli siduripumba mis hakkas ideaalselt tööle ka ühe supportiga. Kolme supportiga rohkem nussi ka, kuna pead supportid ühendama omavahel panjo poldiga veel ja selle ōhu väljaajamine on paras ōudukas.

    Kokkuvōttes saab originaal supporti ühendada ka otse lenksule ja kasutada samas ka veel jalgpidurit selle supportiga . Pm ühendad lenksupealsest pumbast tuleva vooliku sinna kuhu kinnitub jalgpiduril piduriōli reservuaar ja valmis ta ongi.
     
  6. Jan.

    Jan. Active Member

    2,716
    0
    36
    Palju edu ja jaksu ja viitsimist sulle Sander! Hoian teemal silma peal. 8)
     
  7. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    Rk-st saab nüüd jälle midagi huvitavat lugema hakata! :p
    Edu!
     
  8. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Sander ka tagasi! :p Rõõm kohe näha..
    Palju sellise projekti maksumus ka kujuneb? Kas masin on ka arvel? Mis edasised plaanid on? Oled kole napisõnaline selles osas..
     
  9. minim2gnus

    minim2gnus Active Member

    4,026
    3
    38
     
  10. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    Ratta sain 700€ eest, kus oli ratast viis kasti ja hunnik kadunud juppe, umbes 1000€ sisse ja sai selliseks nagu praegu nüüd umbes sama summa veel siis saab hea :) ma ise làksin lihtsalt seda teed pidi, et alguses maksin vàiksema summa ratta eest, kui lõppkokkuvõttes maksan üle selle eest, aga kogemus selle ehitamisel on hindamatu!
    No tunduvalt huvitavam lugejatel, kui ei tea mis jàrgmine postitus tuua võib ja need plaanid ka asjad mis milkon korda suudavad muutuda aga pm nüüd see kuu lòpus läheb suuremaks ehitamiseks, frame off tegemine jälle!


    Ehitage ise ka midagi huvitavat, kogemus tulebki miine taastades ja see tunne kui sa saad "selle" ikalduse liikuma on enneolematu, ärge kaherattalisi hüljake ! Ise ka juba tükkaega nillinud mingid rollerit kõrvale veel, eks vaatab mis talv toob, ja valmis pilli ma nkn ei ostaks :D
     
  11. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Sa registrimärgi olemasolust ei kõnelenud, kuid kas ÜV'l lastakse selline asi läbi?
     
  12. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    Ja registrimärk olemas aga üv pole, tahtsin teha ümberehitamis akti arkis kuid mul jäi sellest paar kriteeriumit täitmata, Ühesõnaga jäi kõik viitsimise taha :oops:
     
  13. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    aga kutid, kellel üle mingi perseläinud R-i suunatule klaase ja müüa tagatuld kõige sinnakuuluvaga ja eelistatult led kus sees suunad siis pommitage peale!
     
  14. offroad42

    offroad42 Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

    977
    9
    18
    mul on suunatule komplekt ja tagatule klaas ainult pakkuda
     
  15. GoFast.

    GoFast. New Member

    1,857
    0
    0
    täna nägin tabiveres pilli poest , lähedalt ei jõunud näha sest panid minema :p , hääled tundusid tursked kui välja liikusin , kuhu edasi sealt kimasid ?

    // SunShine
     
  16. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    Kuule ma elan tabikas ja, ma käin seal mayeri tee peal harjutamas, hea remote place, saab rahulikult jaurata, kuna siin küla nii rahulik ja mu kärbik teeb üleküla häält kui peeneks ajan ja nad suht kiired mente kustuma, puhtalt häälte pärast.
    Järgmine kord tule julgelt ligi, tule tee tiiru ja saa pisik sisse !
     
  17. -vanaisa-

    -vanaisa- Active Member

    2,735
    0
    36
    ei tea, ca pooltest kuud tagasi sai seal kandis boosteriga peenestatud ilma silencerita ja ei kutsutud mingeid mente :D vb joppas meil siis :D
     
  18. Zkax5

    Zkax5 Member

    231
    0
    16
    no kurat, ikka olid sina see :lol: Püüdsin pühapäeval ATV'ga järgi sõita Mayeri suunas (mööda põldu), aga sa juba jõudsid selle ajaga ülesõidule, mil ma Mayeri teel olin..
    Hääled kostuvad üle küla vägagi selgelt, nagu Tabivere ikka on :p
     
  19. MMA

    MMA Active Member

    2,362
    0
    36
    ma nädalavahetuseti sõidan ja ringi, nädalasees pole aega ja maru vara kisub pimedaks ka juba. see olid sina kes minust mööda sõitis üksõhtu kui ma pilli koju lükkasin, kui küte otsa sai, seal kuradima see sirge peale raudtee ülesõitu ?

    no ma usun honda teeb mul vähe järsemat häält kui su booster ilma silencerita, pm peabki selle sumpsiga midagi ette võtma..
     
  20. Zkax5

    Zkax5 Member

    231
    0
    16
    EiEi, mina väga teepeale ei roni, vaid ületan teid ning sõidan raudtee äärt mööda jaamani ja tagasi alla Visusti poole.. (valge/must ATV)
    Aga paar nädalavahetust veel saab normaalselt sõita, siis külm aeg ja väga pime juba.
     

Jaga seda lehte