Õ: Kuidas vanad kruvid ja muud kinnitused lahti saada.

Discussion in 'Õpetused' started by MJbike, Nov 1, 2011.

 1. MJbike

  MJbike Active Member

  2,511
  0
  36
  Nimelt puutusin paar päeva tagasi sellise murega kokku nagu vanad mitte lahti käivad kruvid. Eelkõige on kasulik seda teada algajatele ja vanade liikurite omanikele. Alguses tuleks kruvi ära õlitada(sobivad kõik õlid ja auto poodides on ka eraldi müüdav kõrrega õlitaja, mis tagab ka ebamugavates kohtades asuvate kruvide õlitamise). Siis võib haamriga anda paar ÕRNA laksu vastu kruvi. See järel tuleb vastavalt tööriistale akudrellipadrun või siis kruvikeeraja haamriga kruvisse sisse taguda(mõtekam oleks kasutada akudrelli). Nüüd peab suruma akudrell või kruvikeeraja vastu kruvi, ning pöörata. Esimese korraga ei pruugi see õnnestuda. Edu hooldamisel!
   
 2. rasmus2

  rasmus2 Member

  620
  0
  16
  külma aerosooli soovitan ka, kui miski ei aita siis välja puurida ja uus keere lõigata
  olemas ka murdunt poltide jaoks mingid huinaad
   
 3. Garrett

  Garrett Member

  345
  0
  16
  plokki polti jäädki välja puurima (11.9 kui ei eksi).. alguses poltidele wd-40 vahele ja ilusti padruniga keerata..
  kui pea maha keeratud, siis aitavad lõike näpitsad millega on risti poldi peaga keerata väga hea..
  viimases hädas soon sisse ja suure kruvikeerajaga või siis kullinokkadega.. puurimine on kõige viimane variant..
   
 4. wwatu

  wwatu Member

  753
  0
  16
  speedfightil ühe esihargi polt, on alles juurikas raisk, miski 19 v 22 oli, algul üritasin keerata, lisasin jõudu, eitulnud, siis lasin mingit spets värki vahele spreiga, mis ongi poltide jaoks, ootasin ja värki, proovisin uuesti, ei tulnud, siis haamriga proovisin matse anda, ei midagi, siis panen haamriga täiega, ikka ei midagi, lõpuks hüppasin kahe jalaga peal seal, ikka eiteinud sittagi, nii see polt sinna sisse jäigi :D
   
 5. jott

  jott New Member

  1,489
  0
  0
  Üks väga efektiivne asi on kuumutamine. Kuumaõhupuhuriga väljakeeratava osa ümbrust kuumutades on tulemus pea 100% kindel. Kui asi ikka on kinni, mis kinni, siis ärge hakake üldse vägistama vaid kuumutage, vahepeal ei tee paha ka WD40 õli vahele piserdada. Vägistamisega saate omale kaela murdunud poldi ja hunnik närvi ja ajavaeva selle kättesaamisel.
   
 6. exiden123

  exiden123 New Member

  352
  0
  0
  Ma just avastasin et JOTT teeb ka normaalseid postitusi, tavaliselt surud k6ikk nurka. :D
   
 7. jott

  jott New Member

  1,489
  0
  0
  Ole nüüd ikka, kasuta otsingut, ega ma nüüd nii kuri onu ka pole. Kui ikka loll küsimus, siis pole ju mõtet isegi vaevuda asjalikult vastama, sest niikuinii pole sellest kasu. Lollile küsimusele vastan sama "targalt".
   
 8. pitpr0

  pitpr0 New Member

  38
  0
  0
  samuti saab ka väikse meislit ja haamrit kasutades väga edukalt kruvid , poldid jne lahti
   
 9. MJbike

  MJbike Active Member

  2,511
  0
  36
  Väike täiendus. Kes piaggio õlipumpa maha võtnud see teab mis aju**ss see on. Drell sinna ei ulatu ja kõik tuleb käsitsi keerata, loomulikult läksid kruvipead pekki, minifreesiga sai kuidagi pornolt soon sisse tehtud, aga ei aidanud seegi. Lõpuks lasin selle samuse freesiga poldipea kandiliseks, kruvikeeraja kandi peale, üks laks haamriga ja lahti oligi.
   

Jaga seda lehte