BMW e36 318TDS touring '95 - massu

Discussion in 'Lugejate autod' started by massu, Aug 25, 2011.

  1. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Noo nii, kuna vana e36 sai siis Marto sõbrale maha müüdud oli vaja leida endale uus. Tähtis oli, et tehniliselt oleks enam-vähem korras ning oleks ökonoomne. Sai vaadatud erinevaid masinad kuid mitte midagi turus ei olnud sellise hinnaga nagu soov oli saada. Järsku tehti pakkumine 318tds kohta, telefoni teel sai uuritud ning tingitud. Ega siis midagi sai kõne Gendole (aston) tehtud ning suund Pärnu poole võetud. Kohale jõudes selgus, et auto on täpselt see mida vaja, vaikne, ökonoomne ning piisavalt suur. Lepingud tehtud ning tagasi Tallinna poole kui tagasi jõudsime selgus imeasi, et kütust kulus ainult 5L :? . Olen nüüd masinaga sõitnud ~500km ning kütusekulu on tõesti nii väike, et ei oskagi kohe kusagile sõita :lol:

    Tegu siis 1.8 TDS 66KW mootoriga, univeraal kerega tumesinise kurgikäruga :)

    Lisad:
    2x el. aknen
    el. peeglid
    el. katuseluuk
    kesklukk puldist
    kärukonks

    Suht lisade vaba auto, aga ajab asja ära.

    Teha vaja siis:
    Kerel rooste eemaldada ning mõlemad küljed värvida
    Käsipudur korda (klotsid puuduvad)
    Esimene käik viskab välja vahest
    Udutuled ette sebida
    Keemiline
    Mõned pirnid vahetada

    Need siis asjad mis vaja teha enne talve ja talve jooksul. Kevadel suurem velg ning madalaks ja jälle tore olla :D

    Pakkuda võite mulle hea hinnaga:
    Esimesi udutulesi koos raamidega
    Pakiruumi katet
    Koera võrku
    Esimest käetuge
    Valge suunaga tagatulesi
    Ühte tagumist peatuge (eelistaks siiski sama riidega)

    Mõni pilt telefoniga siis tänasest ka, pesun kurgikäru puhtaks.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Nihhuja

    Nihhuja New Member

    779
    0
    0
    igativiisakas liikur, endale see kere küll ei istu, aga jahm, kütusekulu pärast sõidaks ikka sellisega!:p
    aga usun, kui ilus velg alla saada siis autovõib päris viisakas olla
     
  3. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Kere kaheotsaga asi kellele meeldib, kellele aga mitte. Endal pole selle kere vastu midagi. Sai ta ostetud just sellel eesmärgil , et ta on ruumikam kui sedaan ning väga ökonoomne. Täpselt paras pereauto. :lol:
     
  4. kevyn

    kevyn New Member

    863
    0
    0
    pole ka just väga e36 angaari fänn aga kui natuke näppida kapotialt ja väljas siis saab vägagi korraliku buumeri 8)
     
  5. Ksenoon

    Ksenoon Active Member

    1,751
    0
    36
    Touring on just hea kere E36l, yks lemmikuid.
    Muidu igati OK ainult kahju, et kliima puudu
     
  6. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Mootorit näppima vast ei hakka, sest diisel on diisel ja ta ei peagi liikuma. Mida ikka kiirendada nii, et tahmalont taga.

    Aga kliima suhtes see, et seda paigalda pole midagi müstilist, suvel kui vaba raha jääb, siis vast panen ta ka külge, talvel lihtsalt ei näe asjal pointi.
     
  7. Ksenoon

    Ksenoon Active Member

    1,751
    0
    36
    Vahe vöib korralik olla tulles enne bensuka pealt :D
    Endalgi plaanis kunagi kauges tulevikus diisel hankida, et siis suure bensuka pealt diislile..nagu ytlesid siis ei oska kuskile söita :lol:
     
  8. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Noh minu bensukas võitis peaaegu sama palju kui sinu A8 :D Seega jah diislile minna on ikka päris lust. :lol:
     
  9. joss13

    joss13 New Member

    2,817
    0
    0
    Ohoh , see mu ühe tuttava endine buumer . Alguses oli päris räim asi , aga tuttav on tubli inimene ja putitas igatepidi seda . :) Kui väga teada tahad , võin selle ajaloost ka rääkida :roll:
     
  10. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Kena pill, jõudu ja jaksu sulle sellega :)
     
  11. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Võid ju mulle ajalugu rääkida, aga minu meeselst on ta siiani räim :lol:
    Teha ikka on väga palju.
     
  12. joss13

    joss13 New Member

    2,817
    0
    0
    No üks kümmekond aastat oli see masin keskealise suitsetaja naisterahva käes , kes ei lasknud parandada ega korda teha mitte midagi , enne , kui tal ükspäev auto lihtsalt enam sõidukõlblik ei olnud . Niisiis andis ta selle ühele mu tuttavale ja tuttav andis talle vana diisel mersu , aga lõpuks see bemm tema kätte jäigi . Alguses olid klaasid ja kogu sisu suitsetamisest tumehallid , tahmanud ja haisevad olnud , esitiivad olid täiesti ära ussitanud , tuledesse olid topitud 100w pirnid , mis sulatasid augud sisse , stange oli ribadeks jne . Tuttav ostis uued tiivad , uued esituled , uue stange ja üht teist veel . Siis vahetas ta selle punase bensuka variandi vastu .
     
  13. Twostep

    Twostep New Member

    595
    0
    0
    Ei ole teadlik väga sellest mootorist, aga üldjuhul neid TDS-e ei kiideta, kuna nende nõrkuseks on see kõrgsurvepump(uus mingi üle 10 000EEK). Kui pikki vahemaid muidugi sõidad, tasub see diisel ennast muidugi ära:) aastaarvuga võitsid samas suht palju juurde, muideks meil peres ka siuke universaal olnud, aga krdi maru mürarikas on see salong neil :p aga no edu sulle, ma usun, see pole masin, mille peal sa pikemalt peatuma jääd :D sinu käekäiku vaadates tundub, et sellest pillist saab asja!
     
  14. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Korraliku kütust paned ja hästi hooldad autot, siis ega see kõrgsurvepump pe*se ka ei lähe ;) Enda pillil üle 10a üks ja sama kõrgsurvepump peal ja toimib siiani :)
     
  15. Ksenoon

    Ksenoon Active Member

    1,751
    0
    36
    Kust korraliku kütet saab? :D
     
  16. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Ajalugu suht vastab õigeks jah, tuled ja tiivad vahetatud nig viimased vist spreiga värvitud. Aga ole hea kui seda eelmist omaniku tead kes nüüd punase e36 sõidab, siis palun las võtab minuga ühendust sest tema käes pidavat olema ühed võtmed veel. Tal peaks mu number olema.
    Aga pumbad on kõigil diislitel nõrgad kohad, aga õnneks need ei maksa palju kui just esindusst ei osta.
     
  17. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Pärnus on üks korralik koht ehitajate tee juures, Diisel24 nimeks. Seal korralik küte ;)
     
  18. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    krt neid touringuid tekib nagu mai tea mida peale vihma:D
    ise olen mõelnud kui peaks 36 kerega disla ostma,siis tahaks just seda 1,8.
    tegemist on ikka korralikult,et see sama ilusak saada kui eelmine.
     
  19. Kevin.K

    Kevin.K New Member

    220
    0
    0
    Aga miks mitte teha diisel-kupeed? :roll: Mootorivahetuse puhul oleks tegemist ainult väga palju.
     
  20. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    on tehtud ikka neid,aga pigem kupeele valiks ikka bensuka.
     

Jaga seda lehte