Piaggio Typhoon 183cc, Tassinari klapisüsteemil

Discussion in 'Lugejate rollerid' started by JussPB, Mai 28, 2011.

  1. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Suuremat karpat pole enne motet panna, kui saab suuremad klapid, see tahendab, tuleb aretada mingi teise masina klapisysteem, sest 50cc on sama suur, 172cc j22b see piirama, samas praegu oleks suurimaks piirajaks vast sumps, mis takistab korralikult voimsust saada. Kytsi pole motet rohkem anda. Isegi portimisega oleks 28mm suur praegusele setupile.
    Portimistöid pole sellel silindril üldse teinud, portimiseni laheb vast veel aega.
    Hetkel tegelen pigem ylekande muretsemisega:) et motol v2hem koormust oleks ja saaks suurema tipu
    Viskasin kergelt pilgu peale ka lambda anduritele, mis annaks täpse numbri segu osas ning mille vâärtuse järgi oleks mega lihtsam karpat teha;)
    Teha on palju, rahakott ei kannata suuri asju korraga. Stroker vänt on ka kavas.

    Eesm2rk on saada 100miili/h ;)
     
  2. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    2 taktilisel tapab õli kiirelt anduri ära.
     
  3. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    No, ütleme, et tänapäeva uuel tehnikal on enamusel lambdad peal, isegi 2 taktilistel,seega kindlasti on kaa vastupidavamaid. Lambda näitu oleks nagunii vaja ainult timmimiseks, peale seda piisaks juba EGT jälgimisest.
     
  4. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    [​IMG]

    Vähe krt, 5-7 km/h leiaks teise seadistusega, kuid jääb siiski puudu veel:/
    Tuleb edasi juppe tellida!:)
     
  5. 1aprilia1

    1aprilia1 Ürituste korraldaja Ürituste korraldaja

    849
    150
    43
    Sry for OT aga mis appiga on tegu?
     
  6. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Ipadi tasuta app, nimega Speedometer.
    Kahjuks ei lase panna seda pilti siia nii, et see nähtav ka oleks..
     
  7. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Peale natukest ootamist ja töötamist Jõudis mu kaua planeeritud ülekanne eesti!

    [​IMG]

    Ülekande kokku panemisega oli tohutult probleeme, esiteks ei tahtnud pressides tulla hammasratas võlli pealt maha. Lõpuks kui maha tuli, siis jäi press uue pressimiseks liiga väikseks ja sõites järgmisesse töökotta, kus oli 20T press, sõideti autole veel küljepealt sisse, seega tänu sellele saab auto ka uue tiiva, logari ja pamprile uue värvi (ei teagi kas olla tänulik või mitte, sõltub lõpptulemusest)
    Enne kokkupanemist mäkasin ka, et 1 laager blokis ei ole enam endise häälega ja nüüd Tallinnast seegi ostetud ja NDV panen kokku juba Malossi Secondary ülekandega.
    Eeldan, et hea setiga peaks jooksma nüüd ligi 130km/h gpssi (10km/h rohkem)
    Ehk jõuab enne suve ära teha ka sportsumbuti ja sportsüüte
    eks näis.
    Praegu panen teist masinat kokku, et see maha müüa;)
    Seega kõikidele muretsejatele, siis projekt elab endiselt veel;)
     
  8. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Ülekanne mootorist maapinnani paranes just 12% :)

    Ehk sain omale 13 tollised veljed!

    [​IMG]


    Endal mõlguvad peas valged veljed, on teil veel ideid?

    Värv jääb sinakas;)
     
  9. henryx698

    henryx698 Active Member

    1,468
    1
    38
    Väga moos, aga tagumine velg tundub küll 12'', vb pilt lihtsalt petlik :oops:
    Veljed sobiksid väga hästi valgena, eriti sinisele masinale, keep up the güüd work 8)
     
  10. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Õnneks oli lihtsalt pildi kvaliteet nigel ja jäi mulje nagu väiksem;)

    Nädalalõpus kergele reisile ja peale seda lasen sõbral klaaskuulis puhtaks lasta ja lasen Tallinnas praeguste plaanidega valgeks värvida;)
     
  11. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Sai lõpuks veljed lihtsalt alla visatud.
    Juba praegu näevad nad väga vinged välja, valgena ning rehvidega on nad tunduvalt kõrgemad ja välimus kõvasti parem.
    Lisaks on ligi 12% kiirem ülekanne ainuüksi velgede arvelt, seega olen rahul!
    Talvega olen ülekannet 32% suurendanud.
    Kordan et tegemist on aega nõudva ja aeglase projektiga ning ülikiiret arengut ei ole.
    Eesmärk endiselt 100mph GPSSI, nii et oleks ka võimalik sõita tänavatel (ei oleks meeletult pikk ülekanne)
    [​IMG]
     
  12. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    kuidas velgede arvelt ülekanne suureneb?see ikka oleneb sellest mis rehv peal ju on.
     
  13. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    No arvuta nüüd mis on 10 tollise ratta kõrgus ja 13 tollise ratta kõrgus, pole olemas nii kõrget 10 tollist rehvi, mis kompenseeriks selle vahe;) 13 tollisel on ratta pikkus suurem, seega ühetäistiiruga läbib rohkem vahemaad, sealt tulebki pikem ülekanne;)
     
  14. TUUR

    TUUR Moderaator Meeskonnaliige Moderaator

    1,137
    9
    38
    A nii hakkab spido ju valetama :p :) XD
     
  15. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Tuur see pole kunagi õigesti näidanud ja spido ainult 120km/h, viimati proovisin, keris kohe lôppu ära:D Spido on seal pigem augutäiteks:D
    Dh-d praeguste plaanidega ei tule ka:)
     
  16. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    no ma tõesti ei kujuta ettegi kui suuri neid 10" rehve leida võib,arvutama hakkan veelvähem,tahtsingi tähelepanu juhtida sellele,et see sõltub ikka rehvist mitte veljest.
     
  17. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Usun ja, seepärast mul need kõik asjad endal tehtud ongi=) kui mul praegu 120 lai ja isegi 100% kõrge rehv oleks, siis annaks ehk sama välja.
    Kuid samal põhjusel miks autole pannakse suuremad veljed ja madalamad rehvid on ka mul üheks põhjuseks see, esiteks juhitavus paraneb. Mida kõrgem rehv, seda rohkem hakkab see läbi painduma ja õiget tunnetust mõjutama ja sõiduomadusi ja lisaks ka see ülekande vahe oli oluliseks põhjuseks, sest mul oli vaja seda vähe pikemaks saada:)

    Ndv jõuan koju siis teen klaaskuulis ära ja vaatab ehk laseb järgmise kuu jooksul ära ka värvida=)
    Seniks võite pakkuda 5 auguga esimest ketast pakkuda:)
     
  18. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    krt ma pole isegi bikega aru saanud,et madalama rehviga nüüd midagi muutuks.
    vb kui ehk 200ga rinkal painutades.
     
  19. minim2gnus

    minim2gnus Active Member

    4,026
    3
    38
    Rehvi kõrgus ikka mõjutab korralikult, sõida kasvõi autoga, millel ülikõrge rehv, mis rõvedalt läbi "paindub" ning tunneta, kuidas asi nii-öelda teed otsib, võrreldes normaal kõrguses rehviga. :)
    Sama kehtib ilmselt ka kaherattalise puhul.
     
  20. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    No usu mind ma tean seda asja paremini ja mul on selle kohapealt kordades rohkem kogemust kui sul,nii auto,kui tsikliga.jah autoga toesti saab aru kas soidad ballooniga v madala rehviga ja muideks tee otsimine tekib hoopis teistel pohjustel,sa ilmselt ei tea mis see tähendabki. kaherattaline on hoopis teine maailm,kui sa just õhukummi peal ei soida.
     

Jaga seda lehte