KUIDAS LIIKLUSES ELLU JÄÄDA, EHK ALGAJA JUHI AABITS.

Discussion in 'Jutud' started by K-1, Jun 17, 2008.

  1. arksu

    arksu New Member

    12
    0
    0
    Omfg... paremale pöörates tõstad vasaku käe ja kõverdad seda 90 kraadi ülespool küünarnukist. vasakule pöörates sirutad välja vasaku käe
     
  2. lisettek

    lisettek New Member

    6
    0
    0
    No vot.
    Täna oli selline olukord, kus Russalka juures valgusfoori taga oli minu kõrval ühekorraga kaks naga oma rolleritega. Kolm tükki reas seega. Kui foorituli muutus, tõmbasid nagad eessõitvate autode vahelt minema, hiljem tehti parempoolses sõidureas autost möödasõit paremalt poolt.

    Ma olen üsna kindel, et need totud käivad siin seda foorumit ka lugemas.
    Seega, noored, palun pöörake tähelepanu viisakale liiklemisele ja ennekõike muidugi liikluseeskirjale, mis on ometi olemas selleks, et meil kõigil ohutum liigelda oleks.

    Kui sõita sedamoodi (või veel hullemini, nagu paljud nagamannid), siis ei ole mõtet tulla siia kirjutama, et autojuhid ei arvesta või liiklevad rollerite suhtes ebaviisakalt. Nagu küla koerale, nii koer külale.

    My two cents.
    Ehk pikk jutt lühidalt: lugege see juhend läbi ja sõitke nii, et teil endal ja teistel liiklejatel mõnus ja ohutu.
     
  3. MRT

    MRT New Member

    125
    0
    0
    6nneks/kahjuks Eestis vaadatakse seda ridade vahelt s6itmist halvustava pilguga, kuigi ise selles mitte midagi halba ei näe. Käi korra kuskil euroopa suurlinnas ( nt. Pariis, Milaano ) ja sa saad aru, et eesti rolleripoisid on väga algajad nö. ''s6elujad''
     
  4. Rauncc

    Rauncc New Member

    291
    0
    0
    Autojuhid on isegi veidike paremale poole oma reas sõitnud kui näevad mind peeglist, et saaksin neist paremalt rahulikult mööduda. Kui vaikselt lähed mööda siis pole midagi aga kui kiiresti huiad seal (tõmbad ühelt poolt - siis teiselt poolt mööda siis loomulikult autojuhtidele käib see närvidele). Kui ikka autosi vähe siis ei pea ju alati kõige ette saama, eriti kui vähe ruumi möödumiseks. Liikuvast autost ei tohiks üldse teeservast napilt mööduda(kui just ei ole piisavalt lai jalgrattatee vms).
    Ise ka veits põen kui tuleb mingi 3 suvalist rollerit jumala pohhuilt tõmbavad üle ridade :? .
     
  5. lisettek

    lisettek New Member

    6
    0
    0
    Olles elanud (ja liigelnud) paaris Euroopa suurlinnas, väidan ma küll, et kaherattaliste (ja üleüldine) liikluskultuur on seal pisut teine :) Meil siin, kus võidab see, kes suudab elu, kõigi käte, jalgade ja ka funktsioneerivate siseelunditega koju jõuda, on lugu siiski üsna matslik.

    Selge see, et rullnokavõtetega liiklejaid on kõikjal maailmas. Ohtlik sõelumine või möödasõit paremalt poolt või autoga invaliidikohale parkimine ja muud sarnased asjad ei osunda muule kui et probleem on rooli ja istme vahel. Ja selle probleemi nimi on lugupidamatu ja matsikommetega inimene, IMHO ;)
     
  6. diSney

    diSney New Member

    231
    0
    0
    sain nii môndagi teada , :D väga hea ôpetus ,
     
  7. Taavi J

    Taavi J New Member

    73
    0
    0
    üldine info selles jutus on juba ammu teada, aga kordamine on tarkuse ema :D
     
  8. Dix

    Dix New Member

    193
    0
    0
    seda kull jah hea teema !! sain palju targemaks.
     
  9. because

    because Member

    507
    0
    16
    Jutt on küll hea jah ja sain ise ka palju targemaks :D
     
  10. k@LJU

    k@LJU New Member

    37
    0
    0
    Kes ikke k2ega s6idu ajal vehib :D
     
  11. Drag

    Drag New Member

    864
    0
    0
    See kellel suunatulesid pole.
    Minu arvates ongi õige et kui ikka suundasi pole siis näitad käega muidu on võimatu aru saada mida sa teha üritad liikluses.
     
  12. võsavillem

    võsavillem New Member

    574
    0
    0
    muidu ma sain ka palju targemaks 8)
     
  13. Marks1432

    Marks1432 New Member

    64
    0
    0
    Tarkust tuli
     
  14. koty

    koty New Member

    166
    0
    0
    Sellist asja ma ei teadnudki :D On see tõesti nii? :|
     
  15. Dzu

    Dzu New Member

    8
    0
    0
    Väga normaalne asi , sain targemaks .
     
  16. Yamamoto

    Yamamoto New Member

    40
    0
    0
    ei tea kui teemasse see läheb aga:

    Ennast ajas see ikka närvi, sõitsin tartust koju (linnast 15km) ilusti teeäärsest eraldusribast mingi 10cm seespool ... kiirus ka mingi 95+ ja järsku mingil eidel vaja hirmsasti mööda sõita... vaatasin kõrvale sis, et mida neiuke teeb.. vehib mulle kätega et tõmba rohkem tee äärde.. eks ma ka viisakusest olin siis peaaegu kruusapeal ja lasin mööda. Ja sis vend hakkab uimama 80 ees mul.. kõige lollim et ei saand mööda ka minna, vastu tuli maru palju rahvast. Tegin korra väikse peatuse kuna keegi helistas. Sain siis ilusti hoo sisse jälle ja mõtlesin et käin enne kodu veel tanklast ka läbi, pärast ei pea sis hommikul enam ronima sinna. Jõudsin kohale ja näe imet, sama tädike tanklas ka.. tundis ära ja tuli mölisema et ma ei oska sõita ja et pmst sõidan keset teed ja kedagi mööda ei lase. see ajas eriti närvi ja sis sai veidi kehvemini öeldud ka.. too lubas kohe kõik mendid ja ma ei tea kelle kohale kutsuda.
     
  17. T@mm

    T@mm New Member

    11
    0
    0
    Sain targemaks
     
  18. Yamamoto

    Yamamoto New Member

    40
    0
    0
    niiet rollerijuhtidel päris raske ikka ellu jääda :lol: kas saavad surma või lihtsalt autojuhidvihkavad meid :lol:
     
  19. RolluUmmi

    RolluUmmi New Member

    45
    0
    0
    väga hea (Y)
     
  20. RyNtZ

    RyNtZ Member

    206
    0
    16
    Suured tänud .
     

Jaga seda lehte