Rolleri, arvele võtmisest natukene\registreerimine.

Discussion in 'Soovitused' started by GM6969, Apr 16, 2010.

  1. wtf

    wtf New Member

    116
    0
    0
    No siis mine vaata erinevate autode reg tunnistusi. Mootorikoodi/tähist on mingil osal küll passi kantud. Pole vaja siin lampi targutada, sooviks konkreetset infot.

    On ju paljud arvele võtnud, keegi ei viitsiks pool minutit võtta ja kirjutada ? :roll:
     
  2. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    maksa raha siis kirjutan
     
  3. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Ma ei usu, et keegi terve mõistusega inimene passi andmeid netti ülesse riputab, otsi mõni tuttav, kellel registris.
     
  4. wtf

    wtf New Member

    116
    0
    0
    Võib ju enda nimed ära kustutada ja PS'iga saata. Aga täpselt selle nägemine pole nii tähtis. Saaks ka ju niisama kirjutada, kas on passis mootorinumber, kas arvele võttes seda vaadati jne. Teised olid mul suht tavalised küsimused.
    Kahjuks pole tuttavatel arvel neid.. Seepärast uuringi, mõtlesin rolleriklubist abi saada, aga vist ei midagi :roll:
     
  5. GM6969

    GM6969 Member

    540
    0
    16
    Olen kindel, et eespool kirjas, aga olgu.

    Ma kirjutan mida vaadati: VIN koodi ja kõik.
    Arvele olen juba kaks pilli võtnud.

    Kui sa küsid seda selleks, et 125-150cc arvele võtta, siis on mootoris juba see teine, et mis pidi sa kick starterist käima lööd.

    Loodan, et said vastuse, mootori numbrit ei hakka keegi otsima.
     
  6. wtf

    wtf New Member

    116
    0
    0
    Vaatasin eespoolt kõik üle, mootorinumbri kohta polnud keegi maininud midagi, kuid see ei tähenda, et seda ei kontrollita/võrrelda/kanta passi vms. Seega tahtsin kindel olla. Et kas ma näiteks üldse tohiks mootoriplokki vahetada või passis mingi märge olemas vms jne..

    Ja siis seda ka, et kui mul näiteks pole rolleri kohta ühtegi tehase paberit, siis mis mõõdud ja andmed nad passi kannavad? Otsivad netist vin-koodi järgi? Samamoodi on aastaarvuga? Osad vin-koodid ei sisalda endas rolleri valmistusaastat. Sinna saad ise valida? :p


    Kaugelt tuttaval pidi mingi probleem olema, et mingi hiinakas ja andmeid ei tea ning ark ei lase arvele, et ei leita mingit infot rolleri kohta..
     
  7. Reiks-

    Reiks- New Member

    605
    0
    0
    On keegi DH lenksuga ka masina arvele võtnud? ei tea, kas piisab kui lükata ratta spido peale ja kõik normaljok ? Ja kas mittetöötav tagapidur võib saada takistuseks?
     
  8. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Pidureid ei kontrollita, kui küsitakse et kas töötavad vastad jah, kuna üks töötab. Eks see ole sinu enda ning teiste turvalisus kui tagupidur puudub.
    DH lenksuga jah nii nagu ta on, kui veab saad läbi, muidu tavaliselt aga ei tohi kui puudub E märgistusega spidomeeter ning näidikuplokk(suunatulede tuli, kaugtuled jne..)
     
  9. Yamaha15

    Yamaha15 New Member

    603
    1
    0
    võrus on lic nii et vaadatakse vin kood ja kõik ,muud midagi
     
  10. minaise

    minaise Active Member

    1,322
    0
    36
    Pärnus sama asi, ja kuna aastat ei osanud täpselt öelda siis see ülevaataja ütles, et kirjutage mis ise arvate sinna. :lol:
     
  11. Possible

    Possible Active Member

    1,411
    0
    36
    Kuigi uue liiklusseaduse kohaselt on mopeedid mootorsõidukid, vabastatakse mopeedid perioodilistest tehnonõuetele vastavuse kontrollist (ülevaatusest). Mopeedi vastavuse kehtestatud tehnonõuetele peab tagama mopeedi omanik või vastutav kasutaja (§ 72 lg 1 ja § 73 lg 1).
    http://www.mnt.ee/liiklusseadus2011/?q=node/5
     
  12. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    Jõudsin paar minutit tagasi just ARKist.
    Tõstsime rolleir autost maha.
    Kontrollis Vin-koodi.
    Ütles oodake eesruumis.
    Vahepeal küsis aastat, milleks sai 2008 märgitud.
    Ootamise ajal tõstsin rollu tagasi autosse
    ja muu läks sujuvalt
    Rolleril endal siis erines originaalist see:
    sumps puudu
    esisuunatulesid polnud
    peegleid polnud
    DH lenks
    pidurivoolikud puudu
    Gaasirutska asemel tavaline gripp
    S6 multimeeter
    Jpm.

    Kui te sõidate ise kohale siis on nad ka ülevaatusega rangemad, sest masin on teil ju kohe kasutuses ja vahest hakatakse vinguma seepärast kui miskit puudu..
    Samas kärus/autos on kõik arvelevõtud mul läinud libedamalt.
    Nüüdseks minu nimel 3 rollerit ja 1 ootab veel võtmist.
     
  13. baltex

    baltex New Member

    123
    0
    0
    Saate nüüd kergemalt hingata pool aastat. Lükati edasi kohustuslik arvelevõtmine 1.Jan.2013-ni
     
  14. peugeot1

    peugeot1 New Member

    304
    0
    0
    kindel vä, on mingeid tõestusi . mingi ajaleheartikkel vms ?
     
  15. baltex

    baltex New Member

    123
    0
    0
    TV3 seitsmesed uudised. tänane osa.
     
  16. wwatu

    wwatu Member

    753
    0
    16
    fuck my balls
     
  17. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    Pole siin midagi veel lükatud,tahetakse pikendada,aga kindel pole veel .
     
  18. baltex

    baltex New Member

    123
    0
    0
    nagu nii lükkavad, enam kui kindel see, kuna arvatavalt on arvel ju ainult veerand mopeedidest mis liikluses.
     
  19. peugeot1

    peugeot1 New Member

    304
    0
    0
    täiesti võimalik ju , sest (arvud on umbkaudsed) üle 5 tuhande mopeedi , 20 tuhande seast on alles registreeritud ja regamis büroodes pidid olema pikad järjekorrad.
     
  20. Martin3940

    Martin3940 New Member

    652
    0
    0
    liiklusseaduses küll hetkel veel polnud midagi mainitud uuest kuupäevast (01.01.2013) , kuid vana 01.07.2012 on siiani seaduses kirjas.
     

Jaga seda lehte