Halb kogemus remonditöökojas

Discussion in 'Jutud' started by Taunz911, Okt 12, 2014.

  1. Taunz911

    Taunz911 New Member

    17
    0
    1
    Tere foorumlased.

    Ma nüüd ei tea, kas teema on õiges kohas, kuid räägin jutu ära. Soetasin endale rolleri Baotian BT49QT28b ning helistasin Stenolink Motokeskusesse ning uurisin, et kas nad teevad neilt ostetud rolleritele hooldust ja remontti. Vastuseks sain, et enam nende majas ei teostata remondi ning hooldustöid. Sealt anti mulle mingi sepa telefoninumber ja öeldi, et nendelt ostetud mototehnika hoolduse ja muuga tegeleb AUTOASI. Helistasin sellele sepale ning viisingi oma rolleri 08.10.2014.a. AUTOASI remonditöökotta, et teostada sellele õli- ning rehvivahetust. Õlid ostsin ise (Mobil 1 Racing 2T täissünteetilise mootoriõli ning Liquid Moly 85W-90 käigukastiõli. Mainisin, et nad võiks vahetada ära ka ventiilid. Reedel 10.10.2014.a. sain rolleri kätte ning kuna aega nappis, sest pidin tööle tagasi kiirustama, ei kontrollinud ma rollerit üle. Tööl olles avastasin et :

    1. tagumine ratas loksub
    2. ratta kilp on puudu, mis eelduste kohasest stabiliseerib tagumist ratast.
    3. tagumise piduriklotside fikseerimise pulgal on kinnitusklamber puudu. Ime, et mul üldse tagumised piduriklotsid veel peale sõitu alles olid.
    4. 11.10.2014.a. avastasin veel mootoriõli lekke, kui roller toetusjalal seisis.
    5. Pöörded olid 3000 peal, kui enne olid need 1600 ja 2000 vahel..


    Helistasin sepale tagasi ning ta ütles, et tuleksin esmaspäeval tagasi. Ta tunnistas, et rolleri kokkupanemisel oli suht kiire olnud. Kõik vead, mida enne ei olnud, ilmnesid peale nende seppade tööd. Tean seda, sest olen mõnda aega selle rolleriga juba sõitnud. KA reedel tööle sõites märkasin, et roller ole enam endine. Kuna eelmise mootori õliga sõites sättisin ma gaasitrossi veidi, siis esmalt arvasin, et pöörete asi on selles, kuid uuesti gaasitrossi sättides avastasin, et see ei teinud pööretele midagi. Esimene halb kogemus siis käes. Esmaspäeval 13-dal, lähen uuesti tagasi ning lasen rolleri korda teha ning peale seda ma enam sinna küll oma rollerit ei vea. Pigem viin ma selle kuhugi mujale remontti.
     
  2. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    Viisid rolleri töökotta, et nad sulle õlipaaki valaksid õli? Võimis asja? :lol:
     
  3. Taunz911

    Taunz911 New Member

    17
    0
    1
    Viisin selle töökotta, et vahetataks ära käigukasti- ja mootoriõli, ventiilid ning tagumine rehv. Nüüdseks on tagaratas enamvähem korras, viisin rolleri sinna töökotta tagasi ning lasin tagumise ratta loksumise kõrvaldada. Sealt tuli tobe küsimus " KAS ENNE EI LOKSUNUD VÕI?".
     
  4. siim123

    siim123 Active Member

    1,740
    0
    36
    EI kontrollinud kuid eeldan, et mootoriõlivahetust on siiski 4t rolleril ja sa lasid sinna sisse panna 2t õli? ja kas käigukast pole mitte reduktor kui tegu on rolleriga?
     
  5. Taunz911

    Taunz911 New Member

    17
    0
    1
    Võimalik, et reduktor. Ma pole tehnik, seega ei tea täpselt. Igatahes on sellel rolleril eraldi õlipaak ning mootor töötab õli sissepritsega.
     
  6. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    2taktilistel masinatel ongi õlipaak, mis ise segab vastavalt õli bensiiniga. Kui see tühjaks saama hakkab(tavaliselt hakkab ka mingi märgutuli spidokal põlema), siis kallad lihtsalt sinna uut õli juurde ja ongi kõik, seda ei pea laskma kuskil teeninduses teha. :p
     
  7. Garl Oss

    Garl Oss New Member

    896
    0
    0
    Aga tal on 4 taktiline :D
     
  8. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    Ütles, et on eraldi õlipaak jne ju, küllap on siiski 2taktiline ikka :D
     
  9. kert

    kert Member

    772
    0
    16
    Kui viitsida googeldada, siis annab vastuseks, et 2T on.
     
  10. Taunz911

    Taunz911 New Member

    17
    0
    1
    See on jah 2T 49,9cc.
     
  11. Taunz911

    Taunz911 New Member

    17
    0
    1
    Lisaks vahetati mu sõiduriistal, Autoasi töökojas toona, ka mõlemad ventiilid ära. Pandi püstised ventiilid, nii esimesele kui ka tagumisele veljele. Hakkasin siis nüüd hiljuti seoses kütusekuluga kontrollima oma rehvirõhkusid. Avastasin, et need olid suht madalad. Samuti andis see sõites tunda. Pumpasin siis tagumise rehvi normi piires täis ning kui hakkasin pumba otsitut esimese ratta ventiilile kinnitama, siis ei saanud ma lukustit sulgeda, kuna piirkond oli suhteliselt kitsas. Mis siis ikka, ühe käega hoidsin otsikut ventiili küljes ning teise käega pumpasin rehvi täis. Üks naljaga pooleks, hea asi oli selle juures see, et sain hommikuks pisikese trenni pitsepsile teha :lol: . Mis puudutab ventiilide vahetus Auto Asjas, siis mainisin neile, et CN-PARTS-is on müügil 90 kraadise nurgaga ventiilikorgid, mille vastu soovin vanad vahetada. Aga nemad tellisid mingid püstised. Taga veljel OK, pumba vooliku lukustit sai normaalselt sulgeda ning rehv täis pumbata, kuid probleemne oli esimese rehvi pumpamine, nagu eelpool kirjeldatud. :eek: .
     

Jaga seda lehte