Jalgrattaga tagarattal

Discussion in 'Hobid / Huvid' started by rainerros, Aug 31, 2008.

  1. rainerros

    rainerros New Member

    795
    0
    0
    vaatasin ja mõtlesin , et teeks sellisest hobist ka teema, kuna paljudele meeldib sõita tagarattal. Siia siis võite kirjutada enda rattast , mis peal onjne. Kui pikalt lasete tagarattal ja e. viitsite ka õpetada algajaid , kuidas lasete kas piduriga või ilma jm selline jutt .
    Endal rattaks mingi King fox Team , esiamortidega(hea maanduda esiamortidega) , mõlemad veljed kõverad , aga talvel plaanin mingud uuued veljed vb osta ja palju muid uusi asju peale. Viimastel päevadel on juba päris hästi hakanud tulema , rekord on 20-30 m ilma tagupiduriteta, kuna neid hetkel pole , varsti aretan :D lasen mingi 4´da käiguga ja kui hoog suureks läheb siiis vahetan käiku . aga eks rääkige siiis teie ka enda kogemustest.
     
  2. olliver

    olliver Member

    571
    0
    16
    mul endal on gt chucker 2.0 hea esi amort aga tagaketaspidur on halb siis ei saa ka väga palju ka lasta
    aga muidu on kogematta tulnud välja umbes 170 m
     
  3. Tups

    Tups New Member

    96
    0
    0
    trek 5500
    piduriga üsna pikalt ikka
     
  4. -uku-

    -uku- Member

    84
    0
    6
    Endal Merida Kalahari 530.Paar korda on kogematta u.100 meetrit tulnud ja lõpuks oli kiirus nii suur et kui esiratas langes siis oli amort põhjas.
     
  5. 1-AndrE-1

    1-AndrE-1 New Member

    196
    0
    0
    endal on classic legend üsna vana ja logu ratas rattad kaheksasse hüppatud pidureid ei ole aga üsna hea on tagarattal sõita :D
     
  6. Ghost

    Ghost New Member

    194
    0
    0
    Natuke üle kilomeetri.
    Kunagi lasin ilma tagapidurita mingi 200m vahest rohkem, aga nüüd olen hakanud tagapiduriga laskma ja rekord ikka kõvasti suurem.
    Ratas on mingisugune KHS täpset nime ei tea, aga siiamaani tublisti vastu pidanud.
     
  7. kohilapoy

    kohilapoy Active Member

    1,233
    0
    36
    Mingi pesoo märgi taoline firma :lol:
    Mingi 10a vana aga väga kõvv ratas (Y) Xd .
    Viimase aastaga igatmoodi kõver ja läbi .varsti hakkan korda tegema :p ja korralikult harjutama ... muidu hetkel on nii et enamvähem ükskõik mis käikudega enamvähem normaalne ratas siis tuleb esimese korraga ( kuidas kunagi ) 5-15m . endarattaga on nii et ülepika aja võtan kätte tuleb ilusti 10-20m ära ja siiis harjutan ja harjutan ja aina sitemini hakkab minema ...
    teen ratta korda ja hakkan korralikult hajrutama siis peaks asi paranema ;) :D
     
  8. dnb.

    dnb. New Member

    130
    0
    0
    Oli schwinn frontier aluminium sport aga alguses läksid kodarad perse siis velg ja lõpuks käigud ja nii ta läks kuusakoski aga see selleks enda rekord on umbes 30 - 40 meetrit tagarattas.
     
  9. marx234

    marx234 Member

    878
    0
    16
    pmts endal oli mingi saan kunagi tollega õüüisin ilma piduriteta tuli mingi 400m vast nüüd sõitain vahepeal scwvinniga (Venna ratas kindlasti kirjutasin nime valest:D) pmts sõidan kõikde sõprade ratastega niisama proovin tagarattal:D siiamaani on kõige parem olnud 1 ratas mongoose tollega oli hea..:D lasta jõuan suhteliselt normaalselt
    Kunagi oskasin ka esirattal ca 4-7m tagarattal lastes olen õppinud ka mõned trikid:D
    1 käega-100-200m
    käed lahti-5m:D
    siis nagu jalad lahti ilma et nagu väntaks mingi kamh 7m
    praegu enam ei sõida tagarattal eriti sest poe enam ratast nüüd bmx ja tegelen rohkem bmxiga:D
    kogemused on niipalju öelnud et ilma piduritaon väga sitt lasta koguaeg peab järgi jooksma ajapikku läheb kiirus suht suureks (oleneb kah kui oskad sejaga nagu ennast viimase kalde all hoida siis ei ole hullu.) Ise olen 2x matsu pannud ja mõlemad korrad eelmine aasta kui ma sõitsin oma classicuga millel mõlemad rattad kaheksas millel polnud pidureid ka:D lihtslat kiirus läks nii suureks ja lasin üle ei jõudnud kärgi ka joosta siis ratas lendas kuskile 10 m eemale must ise kukkusin jala ja põleva katki:D
     
  10. Raghza

    Raghza Active Member

    1,189
    0
    36
    Mind on õnnistatud mingisuguse kollase Classicuga, isegi täpselt mudelit ei tea :D
    Aga hea ratas on, 21 käiku, korralikud pidurid ja mõnusalt pehmed amordid ning üsna pehme sadul :) Lenks on ka jõhkralt lai tegelikult, kõvasti laiem, kui enamikel ratastel.
    Mingi sellest kevadest olen harjutanud, lasen piduriga ja rekord on enda tänav otsast lõpuni ehk 165 meetrit. Tavaliselt 3-4 käiguga, oleneb sellest, kas tee on üles- või allapoole kaldus. Piduriga mängin suht palju ja kiirus on püsivalt umbes 15km/h tagarattal olles..
    Nüüd on nädal aega käsi katki olnud ja pole saanud sõita, aga ilmselt täna õhul ronin jälle lenksu ;D
     
  11. kevxx123

    kevxx123 Bännitud Bännitud

    1,192
    0
    0
    Ei no ma totali nuub tagal vabsje ei oska lasta äkki õpetate mind :oops: ?
     
  12. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    wtb reason (bmx).ei lase eriti kaua mingi 100m on rekord vst.

    Muidu kes tahab osata siis algul on kõige kergem nii

    pane mingi 1-3 käik.ning lihtsalt hakka järsku väntama ning esi ots ongi õhus -Siis saad ise edasi aretada :D.Bmxiga on raskem kuna kohapealt ei saa tagurattase peab hoog juba sees olema ning siis peab ka tirima nats
     
  13. kevxx123

    kevxx123 Bännitud Bännitud

    1,192
    0
    0
    bmx on ju manual vändata võimatu suht ju? et tänks soovituse eest :oops:
     
  14. ol1wer

    ol1wer New Member

    11
    0
    0

    ei ole vict msn-is nimi et lasid täna just 2,1 kilti tagal :lol: päris hästi lased ikkah :lol:
    mingi 50 meetrit veered tagarattal kah vist!!!

    endal kuskil 1 km 8)
     
  15. GRstiv

    GRstiv New Member

    110
    0
    0
    GT agressor , mingi 5-15M tuleb :D
    eriti ei hästi ei taha välja tulla , kuid peab harjutama :D
     
  16. olliver

    olliver Member

    571
    0
    16
  17. kevxx123

    kevxx123 Bännitud Bännitud

    1,192
    0
    0
    valetasin seal sorry :oops: ja se 1 käsi lahti kohe kukkusin sellili päriselt :roll:
     
  18. IN4R3K

    IN4R3K Member

    800
    0
    16
    Ise ei oska hästi max kuskil 10 m tulnud.
    Mis vahet seal käigul on, lai ''V'' kuju peaks olema, ja algul järsku taha kallutada.

    Kas sõidate püsti?(niimoodi kõrgel seistes ja vändates)
    Või siis istudes?
    Ise sõitsin püsti,(nagu seistes otse üles) kuid nüüd hakkasin istudes.
     
  19. olliver

    olliver Member

    571
    0
    16
    ma arvan et ikka sõidavad kõik istudes ma ise sõidan ka ja nii on mugavam
     
  20. koty

    koty New Member

    166
    0
    0
    mina sõidan istudes tagarattal, püsti olles kardan kukkuda :D Rattaks Schwinn Mesa, pikkuse koha pealt ei oska öelda..olen postide järgi sõitnud :D Pärnus terviseparadiisi küljel on ühed lambipostid(5 tükki u 10-15 m 1 vahe) , seal olen kõik ära sõitnud.
    See suvi hakkasin õppima ja tuli välja küll! Ja piduriga mängin palju.
     

Jaga seda lehte