Kogemused masinatega

Discussion in 'Jutud' started by MJbike, Sept 1, 2014.

  1. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    Teen siukse teema kus saab rääkida oma kogemustest enda masinaga. Nimelt teeb juttu masina kvaliteedist ja sõidu omadustest.
    1) Masin võiks olla vähemalt 3-4 kuud(800km läbiaõitu) su käes olnud, vähema ajaga/väikse läbisõiduga ei tule kõik head/vead välja
    2)Kvaliteedist rääkides tuleb teha vahet tehase kvaliteedile ja kasutaja vigadest tekkinud probleemidel.
     
  2. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    Kogemus sr50 streediga. Oli mu käes ca 3 aastat, sai viimase poldini lahti kakutud. Piaggio mootorist jäi suhteliselt hea mulje, kui sõita kõik poldid variokaanes ja vaadata et halliandur ei käiks vastu magneetot siis kestab. Streedi plastikosad ei allu mingile kriitikale, täielik sitt, kinnitused lagunevad, kondleid peab panema kindlas järjekorras ja liigutama et korralikult istuks, esikondel käib maha ainult peale esiratta eemaldamist. Esituli ei näita munnigi ja kvaliteedilt täielik saast, sulatasin isiklikult kaks tuld sisse vaatamta sellelel, et sees olid 15w pirnid nagu manuaalis kuid halogenid. Vedrustus ei kannata Tallinna teid ja muid ebatasusi üldse. Elektri osa ka üsna saast, mul oli üsna korralik juhtmestik kuid ikkagi pidin vahetama suunarelee mis on sams korpuses pingekaga mis on omakorda täielik idiootsus. Peale seda läks starteri relee lampi läbi. Muidu on suht suur ja mugav masin, pandav näeb välja kah.
     
  3. -vanaisa-

    -vanaisa- Active Member

    2,735
    0
    36
    TGB R50X, polnud minu käes küll väga pikka aega kuid maha sai siiski üsna normaalselt sõidetud. Kui on korras jne siis on igatepidi super masin, mugav, hea juhitavus, head pidurid, kiirendus ja kiirus jnejne, gondlid peavad suhteliselt hästi vastu ja naljalt neid pooleks ei kuku kuid ainuke miinus on see, et kui mootoris peaks midagi *piiks* minema siis üli nuss on midagi laiali võtta ja kuhugi ligi pääseda. Tuled iseenesest näitavad ka väga hästi jne.
     
  4. marekk

    marekk Active Member

    1,767
    0
    36
    Yamaha aerox- Kerge ehitusega, lihtne tuunida, terve internet on varuosi täis, üldiselt odav ülal pidada. Ebamugav roller, kuid mitte nii ebamugav kui enamus hiinakaid, kuid kindlasti mitte mugavam kui aprilia sr 50 R. Pilbasteks & kokku lihtne võtta, gondleid pask paigaldada, kuid lihtsam kui aprilia kuulsatel rolleritel kindlasti. Tuled ei näita midagi, mootor on hea ehitusega.

    + Head (ketas) pidurid
    + Kvaliteetne
    + Lihtsa ehitusega & odav tuunida

    - Ebamugav pikale inimesele
    - Tuled ei näita
    - Maksab uuena ülemõistuse palju

    Olen kokkupuutunud aeroxiga 5 aastat.
     
  5. 426f

    426f Member

    514
    6
    18
    mul oli 2013a kevadest suve lõpuni kawasaki ninja zx12r(kes ei tea siis see oli 2000-2006a maailma kiireim seeria tootmises olev sport bike),sellel mootor 1200cm3 mis andis 131kw ja 134nm,taga oli 200 laiusega rehv,minek oli julm,masin kiirendas sedasi et peale 200kmh polnud aega enam spidokale vahida,pidurdas ka 180kmh pealt nagu sõidaks vastu seina,ees olid sellel 2 ketast 320mm koos 6 kolviliste piduritega.ees oli 2 tuld,mõlemis 2 niidiga halogeen,kütust võttis maanteel kiirust ületamata 5l sajale.mulle meeldis selle 1200 mootori hääl,ei kiununud nagu 600 võrrid
     
  6. Monstriboy

    Monstriboy Member

    834
    0
    16
    Peugeot speedfight 2
    Mootor jumala pask aind lagunes. Nädal aega sõitsin jälle putsis. Muidu mugavus on nii nagu ta on.

    + esituli
    lihtsasti lahti võetav

    nii ja naa
    Mugavus

    - mootor sitt

    Kymco Super 9 lc
    plussid
    mugavus
    mootor hea
    tuled

    miinused
    halb mootor lahti võtta

    2aasta jooksul pidin korra veepumpa lahti võtma

    Yamaha Aerox

    Kõik sama mis kymco kohta ütlesin
     
  7. BeAfro

    BeAfro Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

    1,770
    12
    38
    Aprilia SX50 - laguneb tihti, mootor lihtsa ehitusega, tuled sitad, iste ebamugav, pikk masin, ei saa väga metsas sõita, sest kukkumisel kõik ilusad gondlid katki. Head küljed on lenks ja sõiduomadused, võtab kütet enamvähem, käigukast väga pehme, ees suur piduriketas ja pidurdab hästi.
    Yamaha DT50X - super mugav masin parimate sõiduomadustega, võtab kütet nii kuidas vajutad, tuled on sitad, iste on väga hea, mootor kerge aga palju juhtmeid, palju lisasi on masinal küljes, spido on väga hea suure ekraaniga, näeb selgelt paljusi asju, sõidab iga ilmaga ka metsas. ainuke miinus tuled.
     
  8. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Honda Dio
    + üpris mugav
    + tuled päris head
    + ääretult vastupidav mootor
    + kiirendab väga hästi, küttekulu väike
    + küllaltki lihtne lammutada, samas kõik väga üksteise otsas
    + suur istmealune
    - pidurid kehvad (trummel)
    - ülekanne lühike, ei lähe väga palju välja
    - mootori ehitus loll, juppe kehva saada
    - säilinud isendite amordid kehvad

    Yamaha Aerox
    + tuled päris OK'd kui õigesti regullitud
    + näeb hea välja, päris hea lammutada
    + vesijahutus
    + pidurid head
    + mootor lihtne, väga palju juppe saada
    + suur küttepaak
    - ebamugav
    - tehase seades liigub hädiselt
    - suht mõttetult kallis
    - istmealune pole väga suur
    - võtab palju kütet
    - amordid pole päris need, mis võiks olla
    - spido rängalt valetab

    Yamaha Neos
    + väga suur istmealune
    + ääretult mugav
    + suur küttepaak
    + lihtne mootor, palju juppe saada
    + tuled head
    - taga trummelpidur
    - mõnede detailide välimus ei kannata kriitikat
    - võiks olla vesijahutus

    Aprilia SR50 Street
    + liigub tehase seades normaalselt
    + väga mugav, hea vedrustus
    + istmealune suur
    + suur küttepaak
    + näeb hea välja
    + pidurid head, vesijahutus
    + mootor hea, kuid reduktori ehitus minuarust jama
    + hea karburaatori asetus
    - olematud esituled
    - kehv lammutada, gondlid idiootselt ühendatud
    - kütte andur tahab pange panna
    - gondlid ei ole kuigi vastupidavad

    ----------------------------------

    Need on esimesed mõtted, mis tekkisid. Üldiselt on nii, et iga masin kestab nii kaua kuni neid tuunima ei hakata.. Siis on elu pillerkaar. Eranditest rääkima ei hakka, kui eelmine omanik toptuuner vms olnud.
     
  9. Monstriboy

    Monstriboy Member

    834
    0
    16
    Ivan vaidlen aeroxi liikumise suhtes 50silku, gianelli record , 4,2g rullid , kollane survekas,sinised sidurivedrud. Tipp on 85-90,nii et aerox 50sena liigub täitsa hästi.
     
  10. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Ma isegi ei viitsi vaielda, iga inimene näeb seda erinevalt. Spidod lasevad neil ka uhkelt võssi. Ma panin Giannelli Nexti alla, varios ei teinud midagi, düüsi ei vahetanud ja sain ~100 spitti.
    Aga minuarust stock Minarellil pole ikka seda vurtsu mis Piaggiol näiteks.
     
  11. minaise

    minaise Active Member

    1,322
    0
    36
    Täiesti mõtetu teema. Igal inimesel on oma arvamus igast masinast, seega see plusside ja miinuste jada on väga suhteline. Päris paljud asjad, mis välja toodud erinevate võrride kohta, vaidleksin mina sügavalt vastu. Aga noh eks see lõpeb igal juhul ühe suure arutelu/vaidlusena oma masina kiitmisel.
    PS: 426f kas see on biker.ee ?
     
  12. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Eks see olegi suhteline, kuid aeroxite kohapealt olen ma Marekk'uga 1:1 nõus. Uutel inimestel on siit hea mingisugustki infot saada, enne kui masinat tormama ostab. Oleks selline teema olemas olnud, kui mina omale teist masinat ostsin, oleks ma Streedi asemel aeroxi või R'i võtnud kindlalt.

    MBK Booster NG
    + Väga lihtne ehitus
    + Kiirendus on originaalis juba parem kui paljudel teistel, tänu kiirele ülekandele.
    + Elektroonikast ning variaatorist sobivad paljud jupid muudele minarellid horisontaalidele samuti, kuigi tal on vertikaalmootor.
    Minu jaoks oli mugav masin, tol ajal olin ma umb 175 pikk.

    - Ei sobi pikemale inimesele.
    - Tuled võiksid tehasest paremad olla.
    - Tänu kiirele ülekandele pole tippkiirus võrreldavgi paljude teiste masinatega.
     
  13. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    Aprilia sx80. Sain endale sxi sellel kevadel, hetkel olen sõitnud veidi üle 1 200 km, sai siis huvipärast kohe veits lahti kakutud ja peab ütlema, et üsna lihtsa ehitusega ja kergelt/kiiresti lahti võetav. Muus osas pööras minu arvamuse Apriliast peapeale, peale streedi omamist olin kindel, et kunagi enam apriliat ei osta. Vedrustus on ideaalne, võib vabalt kütta 80nega sital teel ja vedrustus ei lähe lõpuni väljagi. Pidurid sammuti haigelt head, oversize pidurdab nagu lendaks seina. Juhitavus 5+ kurvides on väga kindel tunne + hea läbivus, vaatamata tänavarehvidele pole metsas otseselt kinni kuskile jäänud. Täiesti lõpp kui vastupidav masin, viimased 1000 km ainult kalla talla reziim. Kytust võtab nii kuis tallad kuid ma pole seni suutnud rahulikult sõita, see lihtsalt ei lase rahulikult sõita, aga no Itaalia pill on Itaalia pill :lol: Näeb ka sitaks kena välja, siin juures pean parandama arvamust aprilia plastikute kvaliteedist, väga korralikult tehtud. Esituli on nii ja naa, kui ära regullida siis sõidab ära aga supper hea see pole, sammuti 7l paak on tuunitud pilli jaoks väike. Jään ka igatsema veidigi suuremat pagassi istme alla, arvestades, et seal oli tegelt ruumi teha küll. Juppide saadavus on ka kusine, kuid õnneks aprilia esindusest saab põhiasjad kätte. Aprilia teeb pisut tehaspraaki ka, radiaatori ventika ääred tuleb ümberlõigata, et nad vastu radika pehmet osa ei vibraks.
     
  14. BeAfro

    BeAfro Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

    1,770
    12
    38
    Ise omanud kahte SX, kui ümber käid korra ühe sx-ga, siis kile mis kleepsude peal on hakkab vaikselt ära tulema ja gondli pealne disain läheb nässu. Muidu SX jah kvaliteetne itaalia bränd, endal oli ka päris vastupidav
     
  15. NOS-

    NOS- Active Member

    1,024
    0
    36
    Keeway F-act:
    +Lihtne lahti võtta
    +Peab suhteliselt hästi vastu
    +Saab ka pikemaid sõite ette võtta ilma probleemideta
    -Iste on nagu puupink
    -Tehase värvikvaliteet annab soovida
    -Peale 45km/h näitab spidometter täiesti võssa
    +Stock seades võtab peaagu olematult kütust
    - Mõned keermed on üsna pehmed, samuti ka poldid
    -Bensiinikork tuleb lahti ning võib ära kaduda

    Piaggio NRG Power:
    +Istmealune on suur
    +Väga mugav
    +Iste ka väga pehme
    +Juhitavus on hea
    +Hea disain
    +Head tuled
    +Kahekesi mugav sõita
    +Peab hästi vastu
    -Raske
    -Piaggio blokk(Ehituselt üldse ei meeldi, eelistan minarelli horisontaali)
    -Ehitus mõnes kohas on halb kuid üldiselt suht kiiresti saab lahti ning kokku panna.
     
  16. siim123

    siim123 Active Member

    1,740
    0
    36
    Yamaha Jog-r 50cc AC
    Väga hea juhitavusega, öko, vastupidav igatepidi retsinud tagal lasknud jms siiani pole midagi juhtunud. Miinusteks võiks lugeda, et madal, 12 veljed, taga trummelpidur, stockis 12mm karpa võiks olla 17,5, uuena suht kirves hind.
     
  17. WilliamW

    WilliamW Member

    153
    0
    16
    Minu Keeway
    -Ostsin mai kuu alguses
    -Pidurid kestsid 2 nädalat ja siis kulusid täiesti nullini ära
    -Tipp ostupäeval oli 70
    -Täistuled on kogu aeg peal
    -Suunad ei tööta
    -Paisupaak lekib

    Üldiselt nagu selline toptuuneri keskmine, ehk siis suht mõtetu saan
     
  18. Madiz

    Madiz Active Member

    1,334
    1
    38
    ilmselgelt said teema mõttest väga valesti aru
     
  19. -vanaisa-

    -vanaisa- Active Member

    2,735
    0
    36
    Malaguti f15
    pole küll minu käes eriti pikka aega olnud kuid piisavalt et rääkida siin sellel teemal :D
    head:
    ülimugav sõita nii ees kui taga
    kütusekulu üsna väike stockis
    Mootorile pääseb väga hästi läbi mida ei kohta just igal minarelli mootoriga isendil (silku komplekti vahetasin ära ilma ühtegi gondlit eemaldamata)
    üsna kergelt saab kenaks teha
    Suur paak
    suhteliselt vastupidavad gondlid

    Halb:
    Sitad tuled mis ei näita oluliselt munnigi
    Esiamordid kipuvad kiirelt pehmeks minema
    Ilma benaandurita üli sitt sõita sest paak sellise ehitusega, et kui paaki vaatad siis vahib sulle tühjus vastu kuid reaalsuses saad veel pikalt ringi vurada (paak läheb külgedele veel ülipikalt)
     
  20. WilliamW

    WilliamW Member

    153
    0
    16
    uups, tundub nii :lol: :lol: :oops:
     

Jaga seda lehte