Liiklusseadus 2011

Discussion in 'Jutud' started by Põrguvärk, Märts 21, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    AM-kotegooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta isikutelt,kes olid käesoleva seaduse jõusumisel 16-17-aastased,kuni 2013. aasta 1 jaanuarini !

    See tähendab seda et kui augusits saan 16,ei pea mul olema kuni 2013 aastani lube?
     
  2. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Jah, selle ajaga oled 18 ning siis on sul vaja suvalisi mootorsõiduki lube(A,B,T jne, sobivad ka A1 ja taolised.)
     
  3. Saaremasin

    Saaremasin Active Member

    3,440
    0
    36
    Misasi see AM kategooria on?
     
  4. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    sorri ma ei oska öelda,copisin teksti chatist :p
     
  5. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    AM kategooria on mopeedi kategooria, seda uues Liiklusseaduses.
     
  6. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    Siis mingit teooriaeksamit ei pea tegema?
     
  7. Saaremasin

    Saaremasin Active Member

    3,440
    0
    36
    Kui ma saan augustis 16 ja mul praegu lube pole,siis mul on vaja lube sõitmistks või mitte?:D
    Maisaa aru
     
  8. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Kui sa saad enne 1.juulit 2011 16 aastaseks siis pole kuni 2013 aastani mingeid lube vaja, alates 2013 on vaja suvalisi mootorsõiduki lube et mopeedi(AM kat.) juhtida.
     
  9. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    Enne oli ju teine jutt sul :D
     
  10. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    No ma võtsin arvesse et 2 aasta jooksul inimene vananeb ka 2 aastat, seega saab 18 aastaseks.
     
  11. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    Jah, selle ajaga oled 18 ning siis on sul vaja suvalisi mootorsõiduki lube(A,B,T jne, sobivad ka A1 ja taolised.)

    ma küsisin et kui ma saan 2011 a augustis 16 et kas ma siis ei pea kuni 2013 aastani lube olema kui ma tahan rolleriga sõita.
     
  12. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Ei ole vaja.
     
  13. shey

    shey Member

    98
    0
    6
    ei no - nad oleks võinud selle üldse muutmata jätta oleks kõigil selgem pilt olnud sellest :D
     
  14. uimpz

    uimpz New Member

    716
    0
    0
    Väga vabandan kui eespool sellest juba juttu kuid millal ma PEAN SEADUSE KOHASELT rolleri arvele võtma ning kui palju läheb registreerimine maksma ?
    Keegi rääkis et praegu on hinnad odavad kuid peale seaduse jõustumist juba tõusevad..
    Ja kas siis on mingisugune esmane üevaatus ka vms, loogiline oleks et nad ju raami numbreid kontrollivad ning samuti tulesid ning rehve ?
     
  15. Martinkuke

    Martinkuke New Member

    1,335
    0
    0
    kusagilt kuulsin just et praegu maksab rolli arvele võtt samapalju kui autogi arvele võtmine ja sis kui seadus jõustus maksab 10euri ja numbri väljastamine 8-9euri niet pm 20euriga tuleb arvestada kui arvele võtma minek on.
     
  16. tim

    tim Member

    230
    0
    16
    mina saan aru sellest et kui sa oled 16 ennem 1.juulit 2011 siis sa ei pea tegema lube aga need kes on sündinud hiljem kui 1 juuli siis nemad peavad tegema load
     
  17. Martinkuke

    Martinkuke New Member

    1,335
    0
    0
    ma sain ka nii aru et kes olid enne seaduse jõustumist 16-17 sis nendel ei pea lube olema kuni 2013 mingi kuupäevani.
     
  18. tim

    tim Member

    230
    0
    16
    aga seal üks paragraaf ütleb et need kes on 16-17 need peavad tegema teooria eksami aga seal ei ole öeldud kuna ja ma kahtlen et 2013 kuna siis see vanud ei ole enam sama :lol: ei saa ise ka aru küsin üks kord mendilt lähemalt kui kinni peab :lol:
     
  19. uimpz

    uimpz New Member

    716
    0
    0
    mind juba peeti kinni kuna tuled ei põlenud ja siis uurisin uue seaduse kohta.
    Öeldi et internetis on kõik olemas ja sealt tuleb lugeda kuna nemad ka täpselt ei tea. :D
     
  20. TruePlaya

    TruePlaya Member

    223
    0
    16
    oot misasja kui isik on näiteks isegi 30 aastane siis on vaja tal ka mopeedi load teha, kui puudub B kat luba või mistahes muu kat. luba ?????????
     
Thread Status:
Not open for further replies.

Jaga seda lehte