Peale Põhikooli lõpetamist

Discussion in 'Kool / Töö' started by ivojoeloo, Jan 26, 2008.

  1. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16

    Kui oled kõva poiss mine kindlalt keskkooli, peale seda õpi maalriks kõrgkoolis ja oled tehtud mees;) Muidugi peab selleks sul endal ka annet olema, me kõik võime õppida ei tea kelleks, aga kui ikkagi vilumust ei ole siis poel sust asja ja raiskad mõttetult aega.
     
  2. Marten ;)

    Marten ;) New Member

    340
    0
    0
    Kutsekast pole võimalik kõrgkooli minna?
     
  3. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16

    On, kuid üldjuhul on eksami tulemused nii nadid ja kõrgkoolis valitakse ennem neid, kes keskas käinud.
     
  4. whiterail-

    whiterail- New Member

    297
    0
    0
    Kui tahad edasi kõrgkooli minna, siis on vaja sooritada ka riigieksamid.
     
  5. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Ega kutsekas ka sooritatakse riiklike eksameid;) Muidu sa ei lõpetagi ju.
     
  6. Arni

    Arni New Member

    339
    0
    0
    Ma arvan nii et kuna hetkel majandus surutis ja töökohtade puudus, siis kõrgharidus ikka suureks boonuseks.

    Ise läksin gümnaasiumisse! Eks ta ikka raskem kui kuutsekas eriti kui oled laisk, aga pole hullu, saab hakkama! Vähemalt mina olen peaaegu kümnenda lõpetanud, ise koduseid töid teind praktiliselt polegi!!!(Laiskus tapab!!!! :oops: :? )
     
  7. MHr-VanJa

    MHr-VanJa Bännitud Bännitud

    378
    0
    0
    Ise vb õhtukasse ja siis kutsekasse auto mehaanikuks v maaleriks, või siis kohe kutsekasse. Lihtsalt õhtukas saan samad paberid mis gümmnaasiumis saaks, teadmised poleks ainult samad :D ja laisaks teeb õhtukas. Lihtsalt tingimused sobiks endal, saaks õhtuka kõrvalt car stopi onu juurde tööle :D ja vaikselt raha juba soetama hakata, eks näis.
     
  8. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16

    Ütlen ära, et mehaaniku amet on nonsens! Õppida seda eneseharimiseks tõesti, kuid kui tahadki karjääri teha, siis ütlen kohe ära, et väga raske on;) Ja, et kohe tööle saad võid loota! Olgu sul seal onu või kes tahes, kui tööd ei ole, siis milleks vaja hoida sind sinna lisakoormuseks? Autoremondis praegusel ajal suht tuuga, elavad need, kes on teadjamehed ja kindla põhja rajanud. Need liisinguga ülekoormanud vennad kaovad. Võtke kasvõi Autoring. Ostis Tartu poolse motodepoo, millega pani täiesti pange. Ostis endal lao täis, kuid müüki ei ole ja mis üle jäi kui pillid kotti panna.
     
  9. moto_kilu

    moto_kilu New Member

    676
    0
    0
    Ikka ei sooritata küll :wink:
    Need ,kes tahavad teevad riiklikud eksamid, kes ei taha need ei tee!
    Kutsekas suht mõttetu koht ju mingid enamus täis lohhid seal :wink: :D
     
  10. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16

    Kas kutsekas ei ole siis kohustuslik 1 riiklik eksam (kirjand)?
     
  11. moto_kilu

    moto_kilu New Member

    676
    0
    0
    Ükski eksam ei ole kohustuslik :wink:
     
  12. raks100

    raks100 Member

    634
    0
    16
    ise ei käigi kutsekas ja seletad siin. loomulikult on ka kutsekas eksamid.kutsekas samasugune kool nagu keskkool , ainult sa õpid paralleelselt kutse ka. ehk saad keskkutseharidus või keskeriharidus. Mul see aasta juba füüsika eksam
     
  13. keeway.

    keeway. New Member

    545
    0
    0
    Ma tartusse autotehnikuks arvatavasti või kuressaarde :D
     
  14. M!Q

    M!Q Member

    205
    0
    16
    mul endal hetkel 11 klass pooleli(keska) ning suht kahetsen, et kutsekasse ei läinud(kuna ma suht laisk)
    hinnete keskmine 3.333333333
    pole just väga kiitmistväärt:/

    igatahes, proovin keska lõpuni välja pingutada...



    ise soovitaks ikkagi kutsekat...
    kuna kui kõrgkooli hiljem sisse ei saa, siis keskERIharidus on ikkagi palju parem, kui keskharidus...
     
  15. l3gion

    l3gion Member

    622
    0
    16
    ametit õppima kuskile , hetkel pole veel vaja vaatama hakata kuhu 8)
     
  16. moto_kilu

    moto_kilu New Member

    676
    0
    0
    Trr küll ma uurisin inimestelt ,kes käivad kutsekas.
    Mingid kooli eksamid vb on ,aga me rääkisime RIIGI eksamitest.
     
  17. nrgchris

    nrgchris Bännitud Bännitud

    805
    0
    0
    Ei taha küll siia kooli jääda kus käin praegu. Vast kuhugi Helme Valga Võru kooli siis ei tea veel pea kaks aastat ees veel.
     
  18. raks100

    raks100 Member

    634
    0
    16
    tee eeltöö ära ennem kui midagi ajama hakkad :

    Riigieksamid toimuvad kord aastas kevadeti üle Eesti ühel ja samal päeval. Riigieksamitööde ülesandeid valmistavad ette ja eksamitöid hindavad komisjonid, kes tegutsevad Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse juures. Riigieksameid saavad sooritada ka kutseõppeasutuste õpilased, kellel on plaanis haridusteed jätkata kõrgkoolis.



    Riigieksamite sooritamise õigus on ka:

    1) põhihariduse baasil kutseõppeasutuse lõpukursustel õppivatel õpilastel;

    2) kutseõppeasutuste õpilastel, kes ei ole lõpukursusel, kuid kellel on eksamiaine läbitud.
     
  19. moto_kilu

    moto_kilu New Member

    676
    0
    0
    Me räägime sellest ,kas on kohustuslik :wink:
     
  20. raks100

    raks100 Member

    634
    0
    16
    muidugi on. muidu ei saa ju lõputunnistust kätte ( kutset pmts )
     

Jaga seda lehte