Politsei tegevus.

Discussion in 'Tuuning' started by massu, Apr 3, 2006.

  1. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0
    Mida politseinikud valesti tegid? Ei tohi küsida vanust või? Ja kiiruse ületamisel samuti pragavad. Olete ikka erilised kujud ikka!
    See 55-60km/h on sinu rolleri spidomeetri järgi. Tegelikkuses ´föönis´ heal juhul 50km/h alla tuleb.
     
  2. hindrek

    hindrek New Member

    160
    0
    0
    Mul sõber peatati kinni, kuna ta oma freedo1-ga sõitis LIIGA aeglaselt :lol: .
    Riia mäest läks üles teisest reast. Ja politsei auto oli taga. Kiirus oli freedo spidomeetri järgi mingi 35 ainult. Peatati Ekraani kõrval kinni, küsiti esimese asjana "noh, rohkem pill ei lähegi või?".

    Aga muidu minult endalt on alati vanust või mingid isikuttõendavat dokumenti küsitud, kui peatatud on. Seda siis rolleri seljas.
    Leian, et see on isegi suhteliselt normaalne, et küsitakse.
    Julged ilma lubadeta sõita, siis julged ka vastutada.
     
  3. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    Mul oli maal ikka väga karm ment :S.Nüüd käin lubadel ning peaksin varsti kätte saama load.Ok minu lugu siis

    Sõitsin üle riia maantee bensiini jaama siis.Kuna hoog oli juba sees ning pidurdama ei hakanud ning auto tuli vastu lasin punn põhjas üle tee umbes 75km/h (masinaks orion streetmoto 50cc).Siis tuli nurgatagant täpselt ment ning pidas vilkuritega kohe kinni.Võttis mu kohe autosse ning tegi trahvi lubateta sõidu ning registreerimata masina eest (ehk mootoratta alla pani).Nüüd on kuu aega möödas ning sain just trahvi kätte.Selleks oli 3300eek.

    Siin siis paar lõiku otsusest...(otsus on täis suurusel terve A4 leht)

    Väärteo toimepanemis aeg:27.07.2008a. kell 15:07
    Väärteo Tomiepanemis koht:Häädemeeste vald,Pärnu maakond,TÕITOJA - HÄÄDEMEESTE tee 23.km

    Väärteo kirjeldus:Juhtis Mootorsõidukit omamatta vastava kategooria mootorsõiduki juhtimis õigust,Juhtis kehtestatud korras registreerimatta mootorsõidukit.

    Vahelevõtja oli siis: RAUNO LENSMENT.

    Nii siis sain lubatetta sõidu eest 1200kr+registreerimatta mootorsõiduki eest 2100kr.

    KARM AGA TÕSI!
     
  4. Kriss

    Kriss New Member

    131
    0
    0
    Tegelikult oleks sa ju saanud asja vaidlustada, kui sul on olemas dokument, mis tõestab, et selle aparaadi tehasekiirus on 45km/h, millega sa sõitsid ja oleks saanud ainult 600 kr trahvi, tehasekiiruse ületamise eest, muidugi juhul kui oled 16 või oled alla selle ja omad mopeedi juhilube.
     
  5. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    jh aga olen niguinii 14 ning lube polnud :/
     
  6. BBZ|pingu

    BBZ|pingu New Member

    10
    0
    0
    tehasekiirus tehasekiiruseks, aga kui ment mõõdab sul ikka 75+ km/h kiiruse siis ei päästa sind ükski paber! ( roller või muu 50-70cc masin võib sul liikuda kasvõi 120 km/h iseasi kas sul jagub nutti / õnne , et seda endateada hoida ja võimalikult vähe teistele näidata :lol: )
     
  7. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0
    Nad oleks võinud sulle ainult lubadeta sõidu ja kiiruseületamise(kui mõõdeti) eest trahvi teha.
    Nimelt tehasekiiruse(45km/h) ületamise eest nagu eespool juba öeldigi. Ülejäänu eest ma raudselt vaidlustaksin, kui on tõestus, et tegemist 50cm3 mopeediga. Neil ei ole mingit õigust silma järgi mopeedi mootorrattaks tituleerida. Selleks on ekspertiisid. Selles punktis istuti sulle lihtsalt pähe. Ära jäta asja nii. 10 päeva jooksul minuteada saab otsust vaidlustada.
     
  8. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Mida ta sul vaidlustab? Kui läheb üle 45km/h on koheselt mopeed/mootorratas.
     
  9. Drag

    Drag New Member

    864
    0
    0
    Täpselt nii kui liigub üle 45 siis on mootoratas.
     
  10. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Vot, hea, et sa kindlustuse eest ka veel ei saanud :lol:
     
  11. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0
    Ei kodanik DDF, ei ole asjad ikka nii. Kui läheb üle 45km/h ja ratas on TEHASESEADES(tõestatud ka ekspertiisidega), siis trahvi saad kiiruse ületamise eest. Usu, nii on. Niisama lambist mopeedi mootorrattaks ikka teha ei saa.
    Kui ei usu, pöörduge liiklusjurist Indrek Sirk´i poole.
     
  12. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16

    Kus ei saa? Tutvu rohkem seadustega, selgelt kirjas: Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm 3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.
    Kui sul on tehase piirajad eemaldatud või kui tehase paberil on lubatud max kiirus suurem, kui 45km/h, siis teda ei liigitata mopeedi alla. Veel, kui sul paberil 45km/h ja sõidad kiiremini, siis ka ta ei ole mopeed!

    Ma ei saa aru, mis siin rasket mõista?
     
  13. Silllu

    Silllu New Member

    50
    0
    0
    Mingi uus kategooria välja antud v? a2? kas mitte a1 ei ole 25kw (mootorratta) piiranguga juhiload?
     
  14. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    Helisatn homme menti ning vaatab mis saab...Annan teada uudistest
     
  15. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0
    Miks tood mängu mootorratta? See ei puutu üldse asja. Räägime mopeedist.

    Okei, üritan punaseks teha. Ostan 50cm3 mopeedi. Tehasepaberid seda ka kinnitavad. Kuid oh häda, mopeed läheb tiba rohkem kui 45km/h(mis on tegelikult üsnagi tavaline) Mitte midagi ümberehitanud mootori juures ka ei ole. Jään politsei ´fööni´ 55km/h. Jama. Politsei kukub räuskama, et see pole ju mopeed, nii palju ei tohi ju välja joosta. Mina vaidlen vastu, et igatahes ostsin mopeedi ja paberid seda ka tõestavad. Politseonud uurivad-puurivad pabereid. Ikka ei taha nagu uskuda. Otsustavad siis, et saadavad kontrolliks ekspertiisi tuvastamaks, et kas ikka on tegu 50cm3 mopeediga. Mingi iks aja pärast saabub vastus, tegemist on 50cm3 mopeediklassi liikuriga, mis on täielikult tehaseseades. Nüüd siis point. Kas politseil on ikkagi õigus mopeed tituleerida mootrrattaks? Vastus on EI ole. Ja ei tohi nad seda ka ilma ekspertiisita otsustada. Milles mina, kui omanik süüdi olen? Ostsin ju heauskselt omale mopeedi. Süüdi olen jahh kiiruseületamise eest ja see on ka kõik.
     
  16. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Ei kodanik DDF, ei ole asjad ikka nii. Kui läheb üle 45km/h ja ratas on TEHASESEADES(tõestatud ka ekspertiisidega), siis trahvi saad tehasekiiruse ületamise eest. Usu, nii on. Niisama lambist mopeedi mootorrattaks ikka teha ei saa.


    Kus ei saa? kui mul on nn A2 (ehk 25kw piiranguga juhiload), siis ma saan trahvi, et pole juhilube, tehaseseaduste muutmises ja siis muutub ka KATEGOORIA tsikklil;)[/quote]
    Mingi uus kategooria välja antud v? a2? kas mitte a1 ei ole 25kw (mootorratta) piiranguga juhiload?[/quote]

    Ametlikult seda kategooriat ei ole, kuid arkis ise ka nimetavad seda Aa-ks, tegelt jh ta A 25kw piiranguga.
     
  17. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Paberil on ka märgitud tehase kiirus! Kulla mees, Eestis on sellised seadused, mõnes riigis võib ta sul 80km/h ka välja jooksta, peaasi, et 50ccm. Kui ta liigub tehasest kiiremini, siis on ta mootorratas, kui sulle müüdi mopeedi pähe, siis võta ette müüa! Politsei käitus siinkohal õigesti! Ja üldjuhul nad üle 45km/h välja ei lähe, kui just mitte mingi riisikas.

    Ekspertiisist ei saa tulla positiivne vastus, kui ta läheb üle 45km/h. Seadus ei luba seda ju :roll:
     
  18. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0

    Oehh, ma ei viitsi vaielda tuuleveskitega :) Soovitus sulle, pöördu samas küsimuses liiklusjurist Indrek Sirgi poole. Tõesti.
     
  19. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    No johhaidii:D Vaata seadustiku, mitte ära kuula juristi juttu! Seadus on seadus ja seadus ütleb, et ei tohi minna üle 45km/h mingu ta sul kasvõi 156km/h välja!
     
  20. Haub

    Haub Bännitud Bännitud

    117
    0
    0
    DDF, on selline asi nagu valmistajakiiruse(ära aja segamini sõidukiiruse ületamisega) ületamine. Tead mis see on? Valmistajakiirus on kiirus mida ei tohi ületada, kuigi on võimalik. Mopeedi puhul siis 45km/h.
    Hakkad sa nüüd aru saama. Natukenegi?
    http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=829330
    Äkki nüüd saad rohkem asjast aimu. Natuke ehk ikka.
     

Jaga seda lehte