sectori audi a6 c4 avant quattro 1995

Discussion in 'Lugejate autod' started by sector, Märts 20, 2015.

 1. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Lõpuks siis I etapp valmis...Aega võttis aga asja sai. Tulemusega väga rahul. Auto on kõvasti jäigem ja madalam, pidurdab paremini ja juhitavus ka paranes kõvasti.
  Ennem kui pilte hakkan postitama, kirjutan ka soojendusmootorist veidi. Ühesõnaga, soojendusmootor tegi juba ostes veidi vilinat, just talvel. Vaatasin mööda asjast ja sõitsin edasi. 2015/16 talvel juba jooksis mõned korrad kinni ja vilin oli hullem. Suvel sõites siis, panin ventika kiirust veidi juurde ja järsku viskas mõnusa pahmaka heledat tossu ja plastiku kärsakat salongi. Mõtlesin kohe, et nonii, müs nüüd juhtus?! Jäin seisma, uurisin asja, kõik tundus ok. Ja panin auto käima - soojendusmootor hakkas koheselt jubedat häält tegema. Selge, soojendusmootor täiesti läbi. Sai siis nüüd enne sillastendi asi korda tehtud. Mõtlesin kas kliima tühjaks ja eest ära või jahutusvedelik välja ja salong laiali, et soojendusmootorit kätte saada(see suur kobakas välja). Mõeldud tehtud. Kliima tühjaks ja eest ära. Seal oli ka normaalselt prahti all, mis sai puhtaks kõik tehtud. Mootor sai välja võetud ja oi mis vaatepilt. Ülemine puks täiesti läbi, rootor läbi, harjad viimasel piiril jne. Ime, et üldse töötas. :D Igaljuhul sai uus sisse pandud ja nüüd parem kui varem. Samuti kliimaplokil olid mõned pikslid kadunud ja sai ka see uus pandud. Nüüd siis lõppudelõpuks korras. Ahjaa, flantsid sai ka eile alla pandud. Miskipärast juhipoolne esimene ratas käib logarisse, kui tagurdada ja rool vasakule välja keerata. Muud midagi pole. 15mm flants sai ilmselt natu palju, ideaalis oleks vast 10mm parim. 15mm on ees ilus ja taga natuke koopast väljas, kuid midagi hullu pole, silmale kõvasti ilusam kui ET48 velg niisama all. :D
  Pildi ja videomaterjali ka siis:
  Uus soojendusmootor ja vana
  [​IMG]
  Video ka siis, mismoodi see vana seal kobaka sees käitus :D

  [​IMG]
  [​IMG]

  Ja miks siis auto niikaua seisis, oli see, et tagumisi amorte ei saanud olla ja polnud tohutult aega tegeleda ka. Ei saanudki aru miks nagu alla ei sobi, väidetavalt 1:1. Kuid reaalis nagu ei sobi mitte kuidagi. Ja siis lõpuks tänu kasutajale Siim89 sain teada, et olin saanud stabikaga silla amordid, kuid minu autol pole taga stabikaga silda. Sai siis valgas nende vajalike stabikaga silla amordi ülemiste osade järel käidud ja amordid olid ~5min koos...Oeh. :D
  [​IMG]
  Auto läks siis treila peal sillastendi, kuna rattad olid igatipidi lääpas jne.
  [​IMG]
  Kapotialune:
  [​IMG]
  Peale flantside alla panekut siis:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Eks näis, mis siis järgmisena, esimene klaas tahaks vahetust saada, tooni tahaks uuesti lasta panna ja keredetailid tahaksid vahetust. Uksed üsna läbi jne jne.
  Stay tuned
  sector
   
 2. Soaryn

  Soaryn Member

  35
  2
  8
  Ilus audi, veljed sobivad hästi alla. Edu autoga!
   
 3. BeAfro

  BeAfro Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

  1,770
  12
  38
  Millal uste alumised ääred tähelepanu saavad? :D Muidu kena Q.
   
  Katana lc likes this.
 4. Trave01

  Trave01 Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

  847
  86
  28
  Miski vihjena kirjas, et järgmisena võtab ette keredetailid. Need väiksed asjad välja arvata, on väga muhe auto! Edu!
   
 5. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Tänud! Kerega jah nii, et muidu tugev, aga vahetatavad detailid läbi suht. Peale nina. Õnneks uued uksed ja luuk ja kõik olemas, kuid ei taha neid üksikuna värvida, sellepärast ei olegi veel külge pannud. Otsisin päris pikalt hõbedasi uksi ka, aga siis loobusin. Nüüd las need uksed ja asjad olla. Lõppkiirusele ei mõju. Vahetan siis, kui auto ülevärvi läheb. Ennem lihtsalt ei näe mõtet ühekaupa neid juppe värvida. Ja taha läheb spoilaga luuk, mille klaasis siis sisse trükitud quattro kiri, mis siis koos soojendusribadega soojendab klaasi. Täna sai termostaat ka ära vahetatud. Auto sai seest ja väljast pestud ja vahtatud. Ja piduri vaakumpump kutu. See vaja ka ära vahetada.
  Ahjaa ja mul ongi hetkel nii, et kas teha mootor ennem või kere ennem...ei suuda otsustada. Kere oleks ilmselt odavam :D
   
 6. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Hei!

  Sai siis vaakumpump remonditud, kuid ikka ei toimi. Pedaal ikka üsna tuim ja raske. Milles veel viga võib olla? Seal sees olevas xkolvirõngas vms? Igaljuhul sai lõpuks talvekad ka alla. Tänud freeserile, läbi kelle lõpuks veljed sain. Velgedeks tulid siis Riali 17"x7.5" ET38. Rehvideks Federal Himalaya WS2 mõõdus 225/45 R17.
  Mõni pilt ka siis:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. raudsepp

  raudsepp Member

  476
  11
  18
  Käre velg, edu!
   
 8. BeAfro

  BeAfro Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

  1,770
  12
  38
  Vähemalt asine talveseade :D
   
 9. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Tänud :D

  No kurat, jube kiim on jõudu juurde saada, aga rahakott ei taha sponsoreerida mind...Ma midagi lubama ei hakka, aga eesmärk oleks muidu kerepoolest 2017 aastal uus värv peale saada. Eks näis kuidas sellega läheb.
  Pm list mida veel teha tahaks:
  Mootor(võimsamaks, komp testida, ehk vaja rebuild teha).
  Kere korda ja ülevärvi, alumised osad kerevärvi, mitte mustaks.
  Uste kummiliistud lasta plastikust teha.
  Must lagi, uus roolinahk, salongikorrastus ja ideaalis alcantara tume nahksisu, elektriline, mäludega ja 4x soojadega, mis on ilmselt võimatu saavutus.
  Lukuga differ taha.
  Püsikas peale.
  Klaasist katuseluuk.
  Uus toonklaas ja uus esimene klaas.
  Miski asisem signa või uuema C4 kesklukk peale(villand juba võtmega nende lukkude nühkimisest).


  Ühesõnaga, never ending story.
   
 10. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Tervist!

  Vahepeal natuke midagi toimunud ka.
  Esiteks sai tagumine kojamees ära kaotatud, kuna kojameeste kang andis otsad(just see ette lükkamise osa). Kuid põhiliselt sellepärast, et ilusam oleks ja ma ei kasutanud kojameest.
  Teiseks sai siis tehase OBD2 pistik peale pandud(toimib, testitud) ja kolmandaks rõhukell ka. Vaakumpump ei toimi ikkaveel, seega see vaja uus ilmselt osta. Muidu sõidab ja suhteliselt kalla ja talla režiimis olnud.
  Veidi pildimaterjali ka:
  OBD2 pistik OEM kohas
  [​IMG]
  Rõhukell, saab värvi muuta, peak boosti sättida jne. Ja tegu elektroonilise kellaga, mitte analoogiga.
  [​IMG]

  Väike video ka kella testimisest:


  Rõhku ehitab siis 1.4bar ja hoiab ilusti, mingi 3.5-4k pöörde peal langeb ~1.1-1.2bar peale. Ühesõnaga chip toimib nagu näha. :D
  Mingil teatud pöördel ja teatud käiguga ehitab vahepeal ka 1.5bar ja tsipa peale. Videos näha ka siis viimase sõidu max boosti, mis saavutas.

  Ja paar talvisemat pilti ka:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  sector
   
 11. Trave01

  Trave01 Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

  847
  86
  28
  Peene instrument see kell :D Kuidas rehvidega rahul?
   
 12. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Hehe, on jah. Aga rehvide kohapealt nagu väga suuri ootusi polnud, kõik ütlesid küll, et väga head aga nangkangiga olin nii rahul, et ei lootnud paremat pidamist. Aga praktika tõestas vastupidist. Pidamine on ikka meeletu, nangkangiga võrreldes nagu öö ja päev ikka. Rehvil on muster ka ikka päris hea, tõrjub ilusti vett jne. Ja 17" rehviga palju mõnusam sõita kui 15". Aga kütusekulu ka tõusis võrreldes eelmiste aastatega(195/65/15 vs 225/45/17). Aga ma ei tea, ma väga rahul. Ahjaa, müra ka tsips suurem maanteel võrreldes kangiga. Aga mind ennast väga ei häiri ja lõppkokkuvõttes olen investeeringuga väga rahul.
   
 13. Trave01

  Trave01 Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Ürituste korraldaja

  847
  86
  28
  Siis hästi, kui asjaette. Edu autoga!
   
 14. Soaryn

  Soaryn Member

  35
  2
  8
  Märgatud tartus stati parklas ja raadil driftimas, hästi panid ja üli mõnusad hääled! ;):)
   
 15. TUUR

  TUUR Moderaator Meeskonnaliige Moderaator

  1,137
  9
  38
  Meeldiv vaadata, et autot ilusasti elus hoiad. Jätka samas vaimus!
   
 16. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Nii ta oli jah. Jäid lõbusõiduga rahule?:D

  Tänud!

  Fingers crossed...ehk saab detsembrikuu jooksul sportnuka ja pihustiotsad ära tellitud...Ostsin ka samuti uue rooli ja püsikakangi. Ilmselt enne aastavahetust püsikas peal ja loodetavasti rool nahatamisest käes. Eelsüüteküünlad tahaks ka koos kastiõli ja diffriõlidega ära vahetada. Samuti kompressiooni mõõta, et kui hea tervise juures mootor on. Loodetavasti on kõik OK ja saab raha muu alla panna, mitte mootori kap. remondi alla. :D Igaljuhul, miskit toimuma hakkab siis kriban jälle.

  Stay tuned
   
 17. Soaryn

  Soaryn Member

  35
  2
  8
  Väga kenasti liigub see pill, raadil mõnus hullata. :D
   
 18. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Hei!

  Pihustiotsadega siis selline lugu, et ei hakka ikka 0.280 otsi võtma. Jäävad maru suureks(väidetavalt 400hp jaoks). Seega võtan hoopiski DSS Ultime 2 ja suurusega 0.260, ilmselt parim firma mis turul nendega on(diislite jaoks). Aga mõtlengi...et kas pihustiotsad, mis annab jõudu juurde või korralik soft, millega pihustiotsi vaja pole. Kuid pole kindel kuna turbod jms peale peaks saama, et kas kannatan sõita kui koguaeg öö taga või lasen lihtsalt korraliku softi panna ja loobun odavast chipist. Otsused, otsused...Samas see pihustiotsade ostmine säästaks 240euri softi peale raiskamist. Teine võimalus on muidugi osta järjest juppe ja lõpuks kõik peale laduda. Aga kuidagi lahjaks on jäänud minu jaoks. Süües kasvab isu nagu öeldakse... :D Mis te arvate?
  Paks must pilv taga ja 240€ võitu või siiski 240€ kaotust ja ilmselt erilist tahma ei tule...Kurat, no üldse ei suuda otsustada.
   
 19. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  Lähipäevil siis tuleb üks väike üllatus ka, kui kedagi kotib. :D Nö. jõulukink autole siis. Ei hakka kohe ära spoilima, väike ootusärevus ei tee paha ma usun. :D Aga muidu eile sai uus piduri vaakumpump pandud ja no öö ja päev ikka. Piduripedaal nii pehme, et ära ehmatas lausa. Piduritega ikka väga väga rahul. Pilte ja põhipostitus siis kui see üllatusekene kätte jõuab :D
   
  Katana lc likes this.
 20. sector

  sector Member

  427
  8
  18
  ac kopi peist

  No tervist!

  Vahepeal siis miskit toimunud ka.
  Geneka rihm viliseb, seega see vaja ära vahetada ja genekaga üldse mingi imelik kala. Kui auto pikemalt seisnud a'la 1ööpäev, siis käima pannes aku tuli jääb virvendama ja laadimist ei näita. Vastavalt gaasi andes siis seier kõigub ja akutuli kaob ja tuleb tagasi. Kuid peale mingi 100m sõitu või 5min käimist on kõik jälle ok....Kas siis tõesti genekarihm libiseb külmaga nii palju? Sest soojalt ta ei vilise, ainult külmalt. Ja tavaliselt kui vilin vaikseks jääb või ära kaob, tuleb ka laadimine tagasi. Või on siis dioodiplokk vms läbi. Starter üsna uimane, tahaks ilmselt uusi pukse...ja üllatus üllatus, nii kui auto 2 päeva seisis ja -15 väljas näitas. Enam käima ei lähe. Proovisin mõned korrad kedrata, ei miskit...Ilmselt siis eelsüüteküünlad läbi? Need tuleb ära kontrollida. Vaatan ehk saan homme ta käima ikka. Tõmmata ka eriti ei tahaks.
  Järgmine nädal siis plaan selline:
  *Geneka rihm uus
  *Küünlad kontrollida ja vajadusel vahetada(BOSCH)
  *Silindrite surved ära mõõta
  Ja samuti ka uued pihustiotsad vahetusse ja stendi.

  Pihustiotsad siis 0.280 suurusega. Ilmselt tulevikus vahetan 0.260 peale välja vms. Aga hetkel lihtsalt hea võimalus nad mõistliku hinnaga soetada.
  Samuti sai ostetud ka K24 7000 koos 20vt wastegate ja lõõtsaga. Järgmine nädal loodetavasti saan ka 10vt kolle ja downpipe flantsi. Siis hakkab ehitus pihta. Samuti tellin ka Vemsi 3BAR map sensori ära ja ilmselt ka manual boost controlleri. Downpipe suhtes ei tea veel, kas korraga 3" teha või siis jääb originaal ja seda modifitseerida...Loodetavasti saab kiirelt valmis ikka, kuna tahaks 21 jaanuaril uphill snowdragil osaleda. :D
  Igaljuhul, loodan, et autol süda terve ja mingeid probleeme pole ega teki nüüd ja, et viga oleks ikka küünaldes....muidu hakka veel otsima ka, mis kurat viga olla võib. :D

  Pidurite saaga sai ka lõpu uue vaakumpumba näol...oeh, on ikka head pidurid küll! :D
  Samuti el. ventikas undab koguaeg, tõmbasin relee välja ja panin uue...ikka sama jama, mingi andur läbi? Hetkel kaitse väljas, see undab iga temperatuuri ja ilmaga.

  Aga aitab lobast, paar pildikest ka :D
  [​IMG]
  [​IMG]


  Eks siis näha ole kuna ja mis ja kuidas jne, mis üllatusi selle teekonna peale tuleb ja igast muud huvitavat. :D
   

Jaga seda lehte