Xenon tuled

Discussion in 'Soovitused' started by moksiman, Mai 27, 2009.

  1. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    Tahaks teada millised xenon tuled sobivad sr50 streedile? kui kellegil on paigaldatud sr-ile xenonid siis võiks võtta sõna. kuidas on xenonite paigaldamisega ja kuidas nad näitavd võrreldes sr-i orig. tuledega. Tänud! :)
     
  2. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    mis tähendavad sellised mõisted nagu h4, h7, h8? ´ja 4300K, 6000K, 8000K? millised neist sobiksid streedile?
     
  3. Ksenoon

    Ksenoon Active Member

    1,751
    0
    36
    6000,8000,12000 jne peaksid olema valguse temperatuurid (kelvinid), h1,h2 on sokklid vist
    Kindlasti näitavad paremini kui originaal tuled, aga paigaldus ei ole lihtne kui ei jaga matsu. Soovitan osta mootoratta xenon komplekti
     
  4. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    Kui kellegil on müüa xenon komplekte siis andke teada.
     
  5. Ksenoon

    Ksenoon Active Member

    1,751
    0
    36
  6. olari43

    olari43 New Member

    13
    0
    0
    ütlen kohe et sul aku ja laadimisüsteem ei jõua xenonit vedada

    saad ainult natukest maad sellega sõita ja siis on aku läinud ja sitemaljuhul lõhub geneka ja pinge regulaatori ka ära
     
  7. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0
    Oled katsetanud? Xenon tarvitab ainult käivitushetkel korra rohkem voolu. Edaspidi võtab vähem voolu, kui näiteks tavahalogeen.
     
  8. olari43

    olari43 New Member

    13
    0
    0
    ja olen katsetanud küll mul sr50r ja seal panin täistule asemele xenoni ja sellega üle 10minuti sõita ei saa siis langeb aku volt alla 11,5v mis on akule juba paha ja aku on uus peal et pole mütet rääkida et aku on läbi


    käivitamisel võtab 35w xenon 8A voolu ja kui on põlema läinud siis on kuskil 3,8A ja see on juba 9Ah akule liig ja laadimisvool jäeb lahjaks seetähendab et mootor ei jõua laadida samalajal


    kui panna mingi 18Ah aku peale siis on ka see lugu et pead seda kõrvalt juurde laadima
     
  9. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0
    Kas siis sama jama on ka nende nn motikatele mõeldud XENON kittidega ?
     
  10. olari43

    olari43 New Member

    13
    0
    0
    vaata asi selles et mootorrattal on juba generaator võimsam ja ka pingeregulaator

    rolleril on see asi et see genekas ja kõik asi on arvestatud kuradi täpselt nende õõglampide võimsusele

    olen kunagi teinud ühe hiinlase xenoni peale mis kestaks kaa see eeldas geneka ümber mähkimist ja elektrisüsteemi ümber tegemist alustades juhtmetest


    kui tahad eledaid tulesid siis soovitan sul mõelda ültse LED varjandi peale kuigi se evarjant pole ka just odavam ja leidub ka tegelasi vähe kes seda teha mõistab
     
  11. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    Mina tean küll et see xenon ei tõmba akut tühjaks. Peab olema õige watiga tuled, nagu orig. 35w xenon hakkab juba sulatama. Seal on vahel need pingeregulaatorid jms. Aga tahaks teada siis mis näitab paremini kas angel eyes, millel on 20W pirnid või siis xenon?
     
  12. Henz

    Henz New Member

    1,477
    0
    0
    Mh? a ei paista väga teadvat neist vist ;) Xenon pirnis on gaas sees ,se ei lähe kuumaks :D Vähemalt selliseks et midagi sulataks :D Xenon näitab suht kindlalt paremini aga se oleneb luumenitest millist vihti tahad ;) :oops:
     
  13. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    äkkki seletaksid need luumenid nüüd lahti ka :) no ja räägi siis sellest ka kas see tõmbab aku tühjaks ja kuidas see üleüldse funkama hakkab. Peace!
     
  14. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0
    Mida sa neist wattidest jahud, kui Xenon vajab päris palju ampreid, mille tootmiseks jääb rollerigenekast selgelt väheks? Olari43 on asja igati arusaadavalt selgeks tehtud.
     
  15. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    Anna andeks nohhh! ei ole nii tark
     
  16. marek

    marek New Member

    96
    0
    0
    Ma Henz :D No leede otad näiteks luumenite järgi mida suurem on seda rohkem valgustab ;)Xenonid käravad kenalt. Valgus on nii hea ja silmad ei väsi pimedas sõidus. Pooltuled valgustavad paremini, kui enne täied. Probleeme pole olnud mingeid. Paigaldusel tuleb vähe pusida ja eriti valvas olla pistikute paigutuse ja kinnitusega. Kommu paigaldasin küljesuunakate lähedusse, küljele. Seal sai kommu keerata vastu kere metallosa, mis jahutab kommut. Siis kere töötab kui soojuse juht. Teadavasti on just ülekuumenemine see probleem kommude läbi minemisel. Pistikud lasin üle tahkuva määdremassiga, et vältida niiskuse pääsu ühendustele.
    H4 süsteemil on lisaks veel juures juhtmestikus voolu suunav osa, selline paksem koht. Ka selle kinnitasin nii, et kere masiivsem osa juhiks soojust sellest jubinast ära. Xenonite müüa teadis rääkida, et H4 tüüpi süsteemil olevat lagunev osa just see koht.
    Kui on plaan paigaldada xenonid, siis soovitan veel korra, paigaldage kindlasti.
    Kui soovite max tulemust valgustuseks, siis 4300K, kui tahaks vähe eputada ka , siis 6000K (tulemus on selline nagu olete minu autol näinud), kui soovite kino teha, siis 8000K. Viimane valgustab ikka paremini, kui tavalised hõõgukad, aga vihmas kahaneb nähtavus kõvasti ja on teistele häirivalt terav (sinine)
    Jutt siis´´minu++ autost ! Voolu nad võtavad muidugi omajagu ;) Räägi Kickassiga tema tegeleb sellega tiba rohkem ise rollerile pannud pole ;)
     
  17. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    kuule suurimad tänud! aga millist xenon komplekti soovitad? need H1 H4 need on need soklid, milline sokkel läheks streedile?
     
  18. Henz

    Henz New Member

    1,477
    0
    0
  19. moksiman

    moksiman New Member

    52
    0
    0
    aga ikkagist milline sokkel on streedil? siin leheküljel on pakkuda H7 ja H4H/L, kumb neist siis? ja siis ma pean ostma neid kaks komplekti ka, kuna ühes komplektis on 1 pirn, ballast ja juhtmed? xenoni peaks siis panema lähitulele, mitte kaugtulele, näitab paremini jah?
     
  20. Henz

    Henz New Member

    1,477
    0
    0
    http://www.r-spec.co.uk/bulbs/h4h.jpg
    Mina soovitaks sellist h4h ,võibolla pead midagi modima ei ole kindelkuid sobitada saab kindlasti kergesti ;)
    Ega xeneon kaugtuli on kaa väga hea lihtsalt halogeeni kaug tuli phmtls sama nagu x- lähi tuli ;) 2 ga võib hellaks minna kuna akut hakkab kaduma Väga palju ;) Starteri võib suht ära unustada :D
     

Jaga seda lehte